Adana'da terör örgütü PKK/KCK şüphelisine 20 yıla kadar hapis istemi - Son Dakika

Adana'da terör örgütü PKK/KCK şüphelisine 20 yıla kadar hapis istemi

24.09.2020 10:19
Adana'da terör örgütü PKK/KCK şüphelisine 20 yıla kadar hapis istemi, System.String[]

Adana'da, terör örgütü PKK/KCK soruşturması kapsamında tutuklanan zanlı hakkında, "silahlı terör örgütüne üye olma ve terör örgütü propagandası yapma" suçlarından 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Adana'da, terör örgütü PKK/KCK soruşturması kapsamında tutuklanan zanlı hakkında, "silahlı terör örgütüne üye olma ve terör örgütü propagandası yapma" suçlarından 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca terör örgütü PKK/KCK'yla bağlantılı olduğu öne sürülen tutuklu M.O. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

M.O. için "silahlı terör örgütüne üye olma ve terör örgütü propagandası yapma" suçlarından 20 yıla kadar hapis cezası talep edilen iddianame, Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

İddianamede, şüphelinin dijital materyallerinde terör örgütü mensuplarına ait çok sayıda fotoğrafının tespit edildiği ve PKK/KCK'nın cebir, şiddet veya tehdit içeren yöntemlerini meşru gösterecek nitelikte sosyal medya hesabı üzerinden propaganda yaptığı belirtildi.

M.O. ile örgüt arasındaki hiyerarşik ilişki nedeniyle suçun maddi ve manevi unsurlarının oluştuğu aktarılan iddianamede, zanlının terör örgütü PKK/KCK içerisinde aktif faaliyet yürüttüğü ve örgütün yönetim kadrosunun yayın organları vasıtasıyla ilettiği eylem çağrılarına diğer şüphelilerle uyduğu, sempatizanları da bu eylemlere katılmaya teşvik ettiği bildirildi.

İddianamedeki savunmasında hakkındaki suçlamaları reddeden tutuklu M.O'nun yargılanmasına ilerleyen günlerde başlanacak.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Adana'da terör örgütü PKK/KCK şüphelisine 20 yıla kadar hapis istemi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Alman yorumcular, Messi'ye benzettikleri F.Bahçeli Ömer Faruk'u Schalke'ye önerdiler Son Dakika: Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'un koronavirüs testi pozitif çıktı Çamaşır asarken 5. kattan düşen 17 yaşındaki kız feci şekilde can verdi Sütyen paylaşımlarıyla olay olan ünlü şarkıcı Aynur Aydın'dan peş peşe cesur pozlar Acun Ilıcalı, Exxen'de program yapması için komedyen Hasan Can Kaya ile anlaştı Gençlerin tekme tokat dövdüğü yaşlı adam konuştu! Olayın içinde mide bulandıran bir iddia var Garajdan çıkan sürücü, geri manevra yaptığı sırada vatandaşa çarptı Sokağa çıkma kısıtlaması gündeme gelirse öncelik vaka sayısının patladığı 5 kentimize verilecek