Yanan ormanlık alanlarda ağaçlandırma çalışması sürüyor - Son Dakika

Yanan ormanlık alanlarda ağaçlandırma çalışması sürüyor

14.04.2022 12:50

Adana'da geçen yılki orman yangınlarında zarar gören alanlarda, toprak işleme, temizleme ve ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor.

Adana'da geçen yılki orman yangınlarında zarar gören alanlarda, toprak işleme, temizleme ve ağaçlandırma çalışmaları devam ediyor.

Orman Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, İmamoğlu, Kozan ve Pos Orman İşletme müdürlükleri sorumluluk sahalarında, geçen yıl yaz aylarında çıkan yangınlarda zarar gören alanların yeniden yeşertilmesi için toprak işleme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, bazı mevkilerde görülen çimlenmenin memnuniyet verici olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"2021 yılında meydana gelen orman yangını sonucu zarar gören ormanlık alanların yeniden yeşil örtüye kavuşturulması için toprak hazırlığına başlandı. Makineli toprak işleme ile yapılan arazi hazırlığı sonucunda alanlara tohum ekimi ve yöreye uygun türlerle fidan dikmek suretiyle sahalar yeniden yeşil örtüye kavuşacak."

YORUMLAR
500
Kim Milyoner Olmak İster'e katılan yarışmacının anısı, Kenan İmirzalıoğlu'nu bile güldürdü! Kim Milyoner Olmak İster'e katılan yarışmacının anısı, Kenan İmirzalıoğlu'nu bile güldürdü! Millet ve Cumhur'dan sonra üçüncü ittifak da kuruldu! İlk toplantı Ankara'da yapacak Millet ve Cumhur'dan sonra üçüncü ittifak da kuruldu! İlk toplantı Ankara'da yapacak Şarkıcı Ceylan, imaj değişikliğine gitti! Son hali hayranlarını şaşırttı Şarkıcı Ceylan, imaj değişikliğine gitti! Son hali hayranlarını şaşırttı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yanan ormanlık alanlarda ağaçlandırma çalışması sürüyor - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement