Adana'daki Besici Cinayeti Davası - Son Dakika

Adana'daki Besici Cinayeti Davası

25.06.2018 11:38
Adana'daki Besici Cinayeti Davası, System.String[]

Adana'da besici Mehmet Nuri Delibaş'ın otomobilin bagajında ölü bulunmasıyla ilgili biri firari 4'ü tutuklu 7 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

Adana'da besici Mehmet Nuri Delibaş'ın otomobilin bagajında ölü bulunmasıyla ilgili biri firari 4'ü tutuklu 7 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada tutuklu sanıklar Halil Yiğit ve Fırat Karakaş hazır bulunurken, diğer tutuklu sanıklar Ali Önal ve Vakıf Reşit Efe ile tutuksuz sanıklar katılmadı.

Tarafların avukatlarının da geldiği duruşmada mahkeme savcısı esas hakkındaki mütalaasını verdi.

Savcı, mütalaasında, eski muhtar Halil Yiğit ile Mehmet Nuri Delibaş'ın büyükbaş hayvan ticareti yaptıkları, Delibaş'ın üzerinde bulundurduğu deftere aralarındaki alacak verecek miktarını kaydettiğini belirtti.

Yiğit"in borç ilişkisinden dolayı Delibaş'ın öldürülmesine karar verdiğini, bu durumla ilgili firari sanık Melik Karakaş ile irtibat kurduğunu belirten savcı, Karakaş'ın da Vakıf Reşit Efe ve Ali Önal'dan yardım istediğini anlattı.

Cinayetin nasıl işlendiğini de anımsatan savcı, sanıklardan Yiğit, Önal ve Efe'nin "Ttasarlayarak adam öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, Fırat Karakaş ve tutuklu yargılanırken dava sürecinde tahliye edilen sanıklar Ayşe Özgün ile Hanife İbili için de "tasarlayarak adam öldürmeye yardım etmekten" 20'şer yıl hapisle cezalandırılmasını istedi.

Olaydan sonra kaçan ve hakkında yakalama kararı çıkartılan Melik Karakaş'ın dava dosyasının da ayrılması talep edildi.

Daha sonra son savunmaları sorulan sanıklar Halil Yiğit ve Fırat Karakaş haklarındaki suçlamaları reddederek beraatlerini istedi.

Sanık avukatları da esas hakkındaki savunmalarını hazırlamak için süre istedi.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Fırat Karakaş, Halil Yiğit, Ali Önal ve Vakıf Reşit Efe'nin tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Firari sanık Melik Karakaş'ın yakalama emrinin devamını da kararlaştıran mahkeme duruşmayı erteledi.

Hayvan alım satımı yapan besici Mehmet Nuri Delibaş, merkez Sarıçam ilçesi Seyhan Baraj Gölü kenarındaki Deliçay mevkisinde 29 Mart 2015'te park halindeki otomobilin bagajında boğularak öldürülmüş halde bulunmuştu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Adana'daki Besici Cinayeti Davası - Son Dakika


Son Dakika

AK Partili Miroğlu'nun iddiası sosyal medyada gündem oldu: Biden Kürtmüş, gerçek adı da Cımoyê Bahattîn Ağa imiş İki kişinin intiharına şahit olan Lee Ryan'ın trajik anısı: Genç yaşta öleceğimi düşündüm Bu kare "Her şeyin fazlası zarar" sözünün hayattaki karşılığı! Alkolü fazla kaçıranların düştüğü haller güldürdü Güne yükselişle başlamasının ardından altının gram fiyatı 442 liradan işlem görüyor Uydudan çekilen fotoğraflardan Afrika fillerini saydılar Cani adam, 17 yaşındaki sevgilisini öldürüp başını annesinin bahçesine attı Tehdit büyüyor! Çekirgeler bu kez Kenya'nın 15 ilçesini istila etti İnternette müstehcen yayın yapan 2 kadın yakalandı, hesap hareketlerindeki açıklamalar dikkat çekti: Video, show, sohbet...