Adana'daki Cinayet Davası - Son Dakika
Güncel

Adana'daki Cinayet Davası

Adana\'daki Cinayet Davası

Adana'da oğlunu döven kişilere tabancayla ateş etmek isterken kendini engellemeye çalışan gelinini kazayla öldürdüğü iddia edilen ve hakkında 90 yıl hapis cezası istenen Yalçın Acar ile birlikte 7 kişinin yargılanmasına başlandı.

27.05.2016 16:53
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Adana'da oğlunu döven kişilere tabancayla ateş etmek isterken kendini engellemeye çalışan gelinini kazayla öldürdüğü iddia edilen ve hakkında 90 yıl hapis cezası istenen Yalçın Acar ile birlikte 7 kişinin yargılanmasına başlandı.

Adana 23. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuksuz yargılanan Yalçın Acar, Tahir Karakuş, Murat Zengin, Yücel Yıldırım ile müşteki sanıklar Veysel Acar ve Gökhan Şimşek avukatları katıldı.

Müzisyenlik yapan Yalçın Acar, olay gecesi oğlu Veysel ile işten eve geldiklerinde sokakta Gökhan, Murat ve Yücel'in içki içtiklerini söyledi.

Bu yüzden oğlu ile 3 kişi arasında tartışma yaşandığını belirten Acar, "Ben de evdeki tabancamı aldım. Kavgaya ben de dahil oldum. O sırada yediğim darbe üzerine yere düştüm. Belimden düşen silahı alırken gelinim Burcu geldi. 'Baba dur yapma' diyerek silahı elimden almaya çalıştı. Silah çekiştirme sırasında ateş aldı. Gelinim yaralandı, hemen hastaneye götürdük" diyerek beraatını istedi.

Diğer sanıklardan Tahir Karakuş, olay sonrası kuzeni Eren Acar'ın elindeki silahı olayın büyümemesi için alıp sakladığını söyledi. Murat Zengin ise, tartışma sırasında Burcu Acar'ın gelip 'Bunları ayıralım' dediğini belirterek, O sırada Veysel Acar, Gökhan'ın elindeki bira şişesini alıp kafasına vurdu. Bu sırada silah patladı, ne şekilde patladığını görmedim" dedi.

Sanık Yücel Yıldırım ise, tartışma sırasında Yalçın Acar'ın yakasından tutup kendisini iteklediğini, silahın nasıl patladığını görmediğini söyledi. Müşteki sanık Gökhan Şimşek de, Veysel Acar'ın kafasına şişeyle vurduğunu ve daha sonra kaçtığını söyledi.

Babası ile birlikte müzisyenlik yapan müşteki sanıklardan Veysel Acar ise işten geldiklerinde sokakta küfürlü konuşan kişileri uyardığını ifade ederek, "Yücel Yıldırım babama diklenip benim de yakamdan tutmaları nedeniyle önlerinde bulunan bira şişesini alıp en yakınımdaki Gökhan'ın kafasına vurdum. Yücel ile Murat bana bıçak çekince babam silahını çıkarttı. Eşim Burcu durumu yanlış anlayıp babama engel olmak istedi. Karşılıklı silahı çekiştirirlerken silah patladı, eşim hayatını kaybetti" diyerek beraatını istedi.

Duruşma, sanık Eren Acar ile tanıklar Burak Yıldırım ve Yusuf Özcomart'ın mahkemeye gelmeleri için ertelendi.

Yeşilyuva Mahallesi Bakımyurdu Caddesi'nde 25 Şubat'ta meydana gelen olayda Yalçın Acar (47), elindeki tabancayı almak isteyen gelini Burcu Acar'ı (27) kazayla öldürmüş, mahkemece serbest bırakılmıştı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Adana'daki Cinayet Davası - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Emekli ikramiyesi komisyondan geçti
  20:00 Emekli ikramiyesi komisyondan geçti

  Emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin 3 bin TL'ye yükseltilmesini öngören madde Meclis Adalet Komisyonu'nda kabul edildi. İkramiyeler ise bayramdan önceki hafta olan 1-9 Nisan tarihleri arasında hesaplara geçecek. Diğer ikramiye ödemesi ise Kurban Bayramı öncesi 10-15 Haziran haftasında ödenecek.

 • Adıyaman'da bir çiftçi yürüyüş yaparken 15 milyon yıllık balık fosili buldu
  19:31 Adıyaman'da bir çiftçi yürüyüş yaparken 15 milyon yıllık balık fosili buldu

  Adıyaman'ın Besni ilçesinde bir çiftçi, kırsal alanda yürüyüş yaparken farklı yapıda bir taş buldu. Adıyaman Müze Müdürlüğüne teslim edilen taş Orta Miyosen Dönemi'ne ait balık fosili çıktı. 15 milyon yıl öncesine tarihlenen fosil, koruma altına alındı.

 • Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında
  19:12 Yerli savaş uçağı KAAN dünya basınında

  Bu sabah ilk uçuşunu gerçekleştiren ilk savaş uçağımız KAAN'a dünya basını geniş yer verdi. ABD merkezli Bloomberg, ''Uçuş, Türkiye'nin yerli savaş uçağı projesinde dönüm noktası oldu.'' derken, İngiliz Reuters haber ajansı, ''Türkiye'nin özgün geliştirdiği ilk muharip savaş uçağının ilk uçuşu bugün gerçekleşti'' ifadelerini kullandı. Gelişmeyi son dakika duyuran Yunan basını ise KAAN'ın F-35'ten üstün olduğuna dikkat çekti.

 • Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu
  19:03 Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal, BM Daimi Temsilcisi ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız oldu

  Türkiye'nin yeni Washington Büyükelçisi Sedat Önal oldu, New York'taki BM Daimi Temsilciliğine ise Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız getirildi. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, her iki isme de yeni görevlerini telefonla tebliğ etti.

 • 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek
  18:11 2019'da kazandığı ilçede belediye başkan adayının başvurusunu yetiştiremeyen CHP, seçime Saadet Partisi listesinden girecek

  Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde CHP'nin aday listesi, YSK'ya geç verildiği için kabul edilmedi. 2019 yerel seçimlerinde ilçeyi kazanan ve 31 Mart'taki seçimlerde ise yeniden aday gösterilen CHP Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, listenin geç teslim edilmesi nedeniyle Saadet Partisi listesinden seçime girecek.

 • Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak
  17:31 Somali Cumhurbaşkanı Mahmud: Türkiye 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak

  Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Türkiye ile Somali arasında imzalanan Savunma ve Ekonomik İşbirliği Çerçeve Anlaşması'nın detaylarını açıkladı. İki ülke arasında ortak bir deniz kuvvetlerinin oluşturulacağını söyleyen Mahmud, "Türk kardeşlerimiz bu anlaşma çerçevesinde sadece 10 yıl boyunca denizlerimizi koruyacak. 10 yıllık işbirliğinden sonra biz de denizlerimizi koruyacak bir donanmaya sahip olacağız." ifadelerini kullandı.

 • Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak
  17:29 Süper Kupa finali 7 Nisan'da Şanlıurfa'da oynanacak

  TFF, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa maçının 7 Nisan 2024 saat 21.00'de Şanlıurfa 11 Nisan Stadyumu'nda oynanacağını açıkladı.

 • Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı tabela değişecek
  17:09 Akaryakıtta çifte indirim! Gece yarısı tabela değişecek

  Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) akrayakıtta duyurduğu rafineri indirimi, yarın itibariyle benzin ve motorin fiyatlarına yansıyacak. Duyurulan indirimle birlikte benzine 76 kuruş, motorine ise 1,10 TL indirim uygulanacak. Bu indirim, tüketicilere yakıt alımlarında büyük bir rahatlama sağlayacak.


Advertisement