Son Dakika Haberleri: Adana'daki Rus Uyruklu Deaş Zanlısının Davası

Adana'daki Rus Uyruklu Deaş Zanlısının Davası

2 yıl önce

Adana'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda İncirlik Üssü ile Alevi dernekleri ve vatandaşlara yönelik eylem arayışında olduğu gerekçesiyle yakalanıp tutuklanan Rus uyruklu sanığın yargılanmasına başlandı.

Adana'daki Rus Uyruklu Deaş Zanlısının Davası, System.String[]

Adana'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda İncirlik Üssü ile Alevi dernekleri ve vatandaşlara yönelik eylem arayışında olduğu gerekçesiyle yakalanıp tutuklanan Rus uyruklu sanığın yargılanmasına başlandı.


Adana 11.Ağır Ceza Mahkemesindeki ilk duruşmaya tutuklu sanık Renat Bakiev ile avukatı katıldı.


Bakiev'in Türkçe bilmediğini söylemesi üzerine Arapça tercüman ile savunması alındı.


Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Bakiev, "Söz konusu suçla alakam yok. Ben daha önceki savunmalarıma katılmıyorum. Suriye'ye gidip DEAŞ'a katılmadım." dedi.


Daha sonra tanıklar M.U, M.M.D. ve P.B. dinlendi.


Tanık M.U. sanığın çalıştığı otele gelip çeşitli sorular sorduğunu belirterek, "Ebu Hanzala ile ilgili sorular sordu. Ben de araştırdım, örgütle ilgili olabileceğini düşünerek polise ihbarda bulundum. dedi.


M.M.D. de sanığın kendisine bir dernekle ilgili Türkçe sorular sorduğunu öne sürdü.


P.B. de polisteki ifadelerini tekrarladığını belirtti.


Mahkeme başkanı, Kilis'te hakkında terör örgütü DEAŞ üyeliğinden kesinleşmiş mahkumiyet kararının bulunduğunu belirtmesi üzerine Bakiev, çeşitli ayetler okuyup cevap vermedi.


Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verip, duruşmayı tanık H.A'nın dinlenmesi için erteledi.

Adana'da ağustos ayında yakalanan, İncirlik Üssü ile Alevi dernekleri ve vatandaşlara yönelik eylem yapmayı planladığı iddia edilen Rus uyruklu DEAŞ zanlısı Renat Bakiev hakkında "silahlı terör örgütüne üye olma suçundan" 15 yıl hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

Haber Yayın Tarihi: 19.12.2017 03:40 Kaynak: AAKaleci Volkan Demirel'in eşi Zeynep Demirel, turuncu bikinisiyle plaja damga vurdu
Mağdur Boşanmış Babalar Derneği Başkanı Muhammet Özen, Emine Bulut'un katili Fedai Baran'ı cinayet sebebiyle kutladı Davutoğlu'ndan Erdoğan'a jet yanıt: Buradan meydan okuyorum