Adana'dan İlk Umre Kafilesi Uğurlandı - Son Dakika

Adana'dan İlk Umre Kafilesi Uğurlandı

18.02.2012 11:48
Adana'dan İlk Umre Kafilesi Uğurlandı, System.String[]

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile Adana'dan umreye gidecek olan ilk kafile dualarla uğurlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı organizasyonu ile Adana'dan umreye gidecek olan ilk kafile dualarla uğurlandı.

İl Müftülüğünden yapılan açıklamaya göre, Adana Havalimanı'nda düzenlenen töreniyle 281 kişi umre için Medine'ye uğurlandı.

İl Müftüsü Arif Gökce, yaptığı açıklamada, umreye gidenlere çeşitli tavsiyelerde bulunarak, "Yolculuğunuz hayırlara vesile olsun. Peygamber Efendimizin ayak izlerinin bulunduğu topraklara gidiyorsunuz. Toplam 20 gün sürecek olan seyahatinizde, ülkemize, milletimize ve tüm İslam alemine bol bol dua ediniz. Özellikle ülkemizin birliği, dirliği, huzuru ve başarısı için dua etmeyi unutmayınız. Bu sayılı günleri çok çok iyi değerlendiriniz. Orada vaktinizi dualar ve ibadetlerle geçiriniz. Yolculuğunuzun başından sonuna kadar birbirinize destek olunuz. Belki de bir kardeşinize yaptığınız yardım, sizi Allah'ın rızasına ulaştıracaktır" ifadelerini kullandı.

Umrenin de hac gibi sabır isteyeceğini anlatan Gökce, şöyle devam etti:

"Bu yolculukta sabır, en sadık dostunuz olsun. Bir zerre kadar bile olsa, kul hakkı almamaya dikkat ediniz. Sizler önce Adana'yı sonra Türkiye'yi temsil ediyorsunuz. Bu bilinçle yaptıklarınıza, konuştuklarınıza ve davranışlarınıza dikkat edeceğinizi umuyorum. Allah'ın misafirleri olmak için çıktığınız yolculukta, kimsenin kalbini kırmayınız ve ülkemiz adına bizleri en güzel şekilde temsil ediniz. Heyecanınızı paylaşıyor ve Peygamber Efendimizin Umre yapmaya niyetlenen Hz. Ömer'e dediği gibi, 'bizi de duadan unutmayınız' diyorum. Peygamber Efendimize bizlerden selam götürün, güle güle gidiniz ve güle güle vatana geri dönünüz."

Gökce, daha sonra kafile başkanı Mustafa Erdem'e hayırlı yolculuklar diledi. Kafilenin, 9 Mart tarihinde yurda döneceği bildirildi.

- ADANA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Adana'dan İlk Umre Kafilesi Uğurlandı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Azerbaycan milletvekili Paşayeva'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına destek: Fransız mallarının boykotuna başlıyoruz Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak İskenderun'da yangın bölgesine su taşıyan tanker 13 aracı biçti: 1 yaralı Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi Koronavirüse yakalandıktan sonra ten rengi değişen Çinli doktor normale döndü Paşinyan'a istifa çağrısı: Sadece Karabağ değil Ermenistan'ın geleceği de tehdit altında Manchester United, Sancho ve Haaland için 1,9 milyar TL ödemeye hazır Bornozla yatağa atlayan Nusret Gökçe'nin cinsel organı göründü