Adana Demirspor'da 'özkan' İsyanı - Son Dakika

Adana Demirspor'da 'özkan' İsyanı

05.01.2012 16:51
Adana Demirspor'da 'özkan' İsyanı, System.String[]

Spor Toto 2.Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Adana Demirspor'da yaprak dökümü yaşanıyor.

Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Adana Demirspor'da yaprak dökümü yaşanıyor. Takımla yolları ayrılan 5 futbolcudan biri olan Tayfun Özkan, 'küçülme ve yeniden yapılanma' doğrultusunda yönetimin isteğiyle takımdan ayrıldığını, ancak bu özverisine rağmen hakkında karalama kampanyası başlatılarak, hedef tahtası haline getirildiğini söyledi.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Basın Merkezi'nde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özkan, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kamuoyunda ve taraftarlar arasında takımdan kendi isteğiyle ayrıldığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığının altını çizen Özkan, 'küçülme ve yeniden yapılanma' kapsamında yönetimin isteği doğrultusunda Adana Demirspor ile yolları ayırmak zorunda kaldığını dile getirdi. Özkan, "Bu durum, tamamen yönetimin inisiyatifi doğrultusunda gelişen bir konu olmasına rağmen, sanki kulüple bağlarımı para yüzünden koparmışım gibi kamuoyuna yansıtıldı. Bazı kesimler de bunu aleyhime kullandı. Yaşanan tüm bu gelişmeler beni çok üzdü" dedi.

"HAKKIMDA KARALAMA KAMPANYASI BAŞLATILDI"

Kulüp için bugüne kadar birçok fedakarlıkta bulunduğunu hatırlatan Özkan, takımda kalmak ve uzlaşabilme noktasında da çaba harcamasına rağmen, herhangi bir sonuç alamadığını, bu kapsamda da gerekli yasal sürecin başlatıldığını anlattı. Mavi-Lacivertli renklere kendisini bağlayan 2 yıllık sözleşmeyi imzaladığında çok güzel ve coşkulu günler göreceği umudunu taşıdığını ifade eden Özkan, "Ancak ne yazık ki, geçen sezon olduğu gibi bu yıl da hakkımda karalama kampanyası başlatılarak, adeta hedef tahtası haline getirildim. Bu duruma hiçbir zaman anlam veremedim. Susmayı tercih ettim. Bunu yaparken de sevilen ve sevdiğim bir camiada olduğumu, güzel dostluk ve arkadaşlıklar kurduğumu düşündüğüm için bugüne kadar böylesi bir açıklama yapmadım" ifadesini kullandı.

"GERÇEKLERİ ÇARPITIP KAMUOYUNU YANILTTILAR"

Sezon başında talihsiz bir sakatlık yaşadığını hatırlatan Özkan, ancak buna inanmadıklarını ve Göztepe'den Adana Demirspor'a sakat olarak geldiği yönünde iddiaların kamuoyuna yansıtıldığını, ancak yaşanan her türlü olumsuzluğa rağmen Adana Demirspor'un başarısı için tüm haksızlıklara göğüs gerip, dedikodulara da kulaklarını tıkadığını, takımının başarısı için çaba sarf ettiğini söyledi. Tayfun Özkan, konuşmasını da şöyle sürdürdü; "Adana'ya sakat geldiğimi düşünenler, bu tür yorumlarla kamuoyunu yanıltanlar, Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesine girip de Tayfun Özkan'ın ne yaptığını görebilirler. Ama bunu yapmıyorlar. Çünkü gerçek onların işine gelmiyor. Gerçekleri çarpıtıp, kendi çıkar ve amaçları doğrultusunda kullanıyorlar. Ben onları, Allah'a karşı hikmeti olmayan insanlar olarak görüyorum."

"Adana'DAN KALBİ KIRIK BİR ŞEKİLDE AYRILIYORUM"

Sık sık sakatlanan bir futbolcu olmadığını, geride kalan son 7 sezona bakıldığında sezon başına 30 karşılaşmada görev aldığını dile getiren Tayfun Özkan, ancak buna rağmen Adana Demirspor'a geldiği ilk günden bugüne kadar, hakkında karalama kampanyaları yürütüldüğünü vurguladı. Özkan, "Bunu yapanlar menfaatçi birlikler mi, yoksa Adana Demirspor düşmanları mı? Adana'ya gelir gelmez hemen zehirli oklarını fırlatmaya başladılar. Bugüne kadar gittiğim her kulüpte sevilen ve iz bırakan bir insan olmama rağmen, ne yazık ki burada 'paracı' ilan edildim, 'maç satan adam' damgasını yedim. Bugüne kadar hayatımda hiç duymadığım şeyleri burada duydum. Açıkçası Adana'dan kalbi kırık bir şekilde ayrılıyorum. Ben bunları hak etmedim" dedi. - ADANA

Adana Demirspor'da 'özkan' İsyanı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Adana Demirspor'da 'özkan' İsyanı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'dan salgının seyriyle ilgili korkutan sözler: Birinci dalga bitmedi, 3. ve 4. artış dönemleri gelecek Evinde cansız bedeni bulunan gencin şüpheli ölümü polisi harekete geçirdi Şiddet son bulmuyor! Genç kadın, ölümden balkondan atlayarak kurtuldu Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisi'ni geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek