Adana Dünya Tekerlekli Basketbol Şampiyonasına Talip - Son Dakika

Adana Dünya Tekerlekli Basketbol Şampiyonasına Talip

12.01.2012 13:58
Adana Dünya Tekerlekli Basketbol Şampiyonasına Talip, System.String[]

Adana'nın 2013 yılında 12 ülkenin katılımı ile yapılacak Dünya Gençler Tekerlekli Basketbol Şampiyonasına talip oldu.

Adana'nın 2013 yılında 12 ülkenin katılımı ile yapılacak Dünya Gençler Tekerlekli Basketbol Şampiyonasına talip oldu. Avrupa Gençler ve Büyükler Tekerlekli Basketbol Şampiyonasına ev sahipliği yapan Adana bu kez, 2013 yılında gerçekleştirilecek Dünya Gençler Tekerlekli Basketbol Şampiyonasına aday olduğunu açıkladı. Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi ile Bedensel Engelliler Federasyonu Asbaşkanı Ali Duran Karakaya Hilton Oteli'nde düzenledikleri basın toplantısında 2013 yılı Dünya Gençler Tekerlekli Basketbol şampiyonasının Adana'da yapılmasına talip olduklarını açıkladı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Hadi, Adana'nın engelliler spor merkezi için ideal bir kent olduğunu vurguladı. Engelli sporları konusunda Adana'nın uluslararası deneyiminin de bulunduğunu ifade eden Hadi, "Adana 2008 yılında Gençlerde Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonasını ve 2009 yılında Erkekler Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonasına ev sahipliği yaptı. Bu şampiyonaların organizasyonundaki başarıları sonucu Avrupa'da ciddi yankılar buldu. Bu şampiyonalarda edindiği tecrübe ve prestij ile Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu 2013 yılında düzenlenecek dünya şampiyonasına adaylık başvurusunu gerçekleştirdi." dedi.

AdanaLILARIN DESTEĞİNİ BEKLİYORUZ

Bedensel Engelliler Federasyonu Asbaşkanı Ali Duran Karakaya, Dünya Bedensel Engelliler Basketbol Federasyonu Başkanı Maureen Orchard ve Avrupa Bedensel Engelliler Basketbol Federasyonu Başkanı Jan Berteling'in 16 Ocak'ta Adana'ya geleceğini ifade etti. Karakaya, Dünya ve Avrupa Federasyon başkanlarının tesisleri de gezeceğini belirterek şöyle konuştu: "Bu ziyaret, Dünya Şampiyonasının Adana'da yapılması konusunda etkili olacak. Adana olarak tarihimizdeki en büyük sportif organizasyona aday olmanın heyecanını yaşıyoruz. Aday kentimiz Adana'dır. Adana bu konuda geçmişte çok başarılı sınavlardan başarıyla geçmiştir. Bu şampiyona kentimiz açısından prestiji ve dünyada algısı açısından çok önemlidir. Adaylık konusunda başta Güney Afrika olmak üzere çok ciddi rakiplerimiz var. Kent olarak bu şampiyonayı en iyi şekilde düzenleyeceğimizi göstermek istiyoruz. Kentimizdeki tüm birimlerin özel sektörümüzün, kamu kurumlarımızın, sivil toplum kuruluşlarının desteklerini bekliyoruz."

Adana Dünya Tekerlekli Basketbol Şampiyonasına Talip
Adana Dünya Tekerlekli Basketbol Şampiyonasına Talip
Adana Dünya Tekerlekli Basketbol Şampiyonasına Talip

- Kaynak: CHA

Son Dakika Spor Adana Dünya Tekerlekli Basketbol Şampiyonasına Talip - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüse yakalanan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek 1,5 ay sonra yemek yiyebildi Son Dakika! Grip aşısı olabileceklerin listesi e-Nabız'a yüklendi "Gençlik aşısı" adı altında cildine işlem yapılan genç kadının hayatı karardı Cüzdanını parkta düşüren şahıs, masada bıraktığı çöpleri toplayınca kimliğini geri alabildi Sakarya'da yaşayan Türkmen genç, Instagram'ın açığını bulunca 10 bin dolar ödül kazandı 20 yaşındaki Aleyna Tilki, ilk kez sigara içerken görüntülendi 2 kez vurulan, cezaevinden firar eden "namlı dolandırıcı" yakayı ele verdi Ford ve Volkswagen tercihini Türkiye'den yana kullandı: Kocaeli'ye 800 milyon euroluk yatırım yapacaklar