Adana Güç Birliği Vakfı Başkanı Serbest, Çü Rektörü Kibar'ı Ziyaret Etti - Son Dakika

Adana Güç Birliği Vakfı Başkanı Serbest, Çü Rektörü Kibar'ı Ziyaret Etti

07.09.2012 11:06
Adana Güç Birliği Vakfı Başkanı Serbest, Çü Rektörü Kibar'ı Ziyaret Etti, System.String[]

Adana Güç Birliği Vakfı Başkanı Prof.Dr.Hamit Serbest ve beraberindeki yönetim kurulu, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof.Dr.Mustafa Kibar'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Adana Güç Birliği Vakfı Başkanı Prof. Dr. Hamit Serbest ve beraberindeki yönetim kurulu, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Kibar'a yeni görevinde ve çalışmalarında başarı dileklerini ileten Serbest, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar'ı, Güç Birliği Vakfı'nın onursal üyesi olarak görmek istediklerini söyledi.

Vakıf tarafından 2000 yılında çıkarılan "Adana'nın Sosyoekonomik Raporu" isimli kitabı Kibar'a sunan Serbest, vakfın çalışmalarıyla ilgili de bilgi verdi.

Serbest, Adana'nın gelişmişliğinin artırılmasında Çukurova Üniversitesi'nin lokomotif bir kurum olması gerektiğini dile getirerek, "Kurum ve özellikle şahıs olarak sayın Rektörümüzden yüksek bir beklenti var. Bizde vakıf olarak rektörümüze destek vermeye hazırız. Önümüzde Adana Vizyon 2023 proje çalışması var. Bu proje içerisinde Çukurova Üniversitesi'nden de katkıda bulunmalarını bekliyoruz. Amacımız güç birliği sağlayarak üniversite-sanayi işbirliğini daha aktif bir duruma getirmek" dedi.

Kibar da ziyaretlerinden dolayı Prof. Dr. Hamit Serbest ve beraberindeki yönetim kuruluna teşekkür ederek, "Adanalılık ruhunun canlanması ve 'Önce Adana' anlayışıyla hareket etmemiz gerekiyor. Üretilen bilgi topluma yansımıyorsa, ürün ve teknoloji olarak yansımıyorsa sorun var demektir. Şu andaki amacımız üniversite olarak neler yapabiliriz ve güzel Adana'mıza nasıl katkı sağlayabiliriz, buna bakacağız. Bu yüzden Adana Güç Birliği Vakfı gibi vakıflarla işbirliği içinde olmak istiyoruz" dedi.

Muhabir: Zuhal Uzundere Kocalar

Yayıncı: Tevfik Işık - ADANA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Adana Güç Birliği Vakfı Başkanı Serbest, Çü Rektörü Kibar'ı Ziyaret Etti - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Wanda Nara dönmek istedi, Milan Icardi için girişimlere başladı Beşiktaş, 3 hafta sonra Denizli'de sahada! Canlı anlatım Son Dakika: Türkiye'de 26 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 75 can kaybı, 2198 yeni vaka tespit edildi Paşinyan yalanlarına yenisini ekledi: Türkiye Karabağ'a paralı asker yolladı Son Dakika: Bakan Koca tek tek sıraladı! İşte İstanbul için planlanan koronavirüs tedbirleri Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu Son Dakika: Fatih Terim, Galatasaray'daki görevine devam edeceğini duyurdu Araç alacaklar dikkat! Faizi sıfırladılar, işte otomobil markalarının kampanyaları