Son Dakika Haberleri: Adana Hiç Durmadan Kaşınan 9 Yaşındaki Çocuğun Feryadı 'Ölmek İstiyorum Anne'

Adana Hiç Durmadan Kaşınan 9 Yaşındaki Çocuğun Feryadı 'Ölmek İstiyorum Anne'

6 gün önce

Adana'da bağışıklık sistemi doğuştan bozuk olan 9 yaşındaki Halil Çiftçi'nin dramı yürek burktu.

Adana Hiç Durmadan Kaşınan 9 Yaşındaki Çocuğun Feryadı 'Ölmek İstiyorum Anne', System.String[]
Adana'da bağışıklık sistemi doğuştan bozuk olan 9 yaşındaki Halil Çiftçi'nin dramı yürek burktu. 7 aylık iken Hiperimmunglobulin (Vücuttaki bakteri, virüs, kanser gibi yabancı virüslerden koruyan bağışıklık sistemi) hastalığı ortaya çıkan Halil Çiftçi'nin kaşıntıları son 4 aydın dayanılmaz bir hal aldı. Kaşıntı nedeniyle vücudu yara içinde kalan küçük çocuğun ağlayarak Anne artık ölmek istiyorum demesi yürekleri burktu. İlk çocuğu Anıl'ı da bu hastalıktan kaybettiğini belirten anne Emine Çiftçi, Halil'e hamileyken doktora gittim. İlk oğlumun da bu hastalıktan öldüğünü söyledim. Çocuğum ilk zamanlar sağlıklıydı, bu hastalık tekrar karşımıza çıkınca mahvolduk dedi.

'ÖLMEK İSTİYORUM'

Artık okula da gidemeyen ve Halil'in kaşınmaktan duramadığını belirten anne Emine Çiftçi, Oğlum kaşınmaktan, her yerini kanatıyor, geceleri 'ölmek istiyorum' diye ağlıyor. Krem ilaç hiç bir şey fayda etmiyor. Kaşıntı için sadece 'vazelin' kullanıyoruz, sürekli deri döküyor. Saatlerce kaşınıyor. Çocuğumuz gözümüzün önünde eriyor, kentteki hastanelerin dışında İstanbul ve Ankara'daki merkezlere başvurduk. Çare bulamadık yardım bekliyoruz diye konuştu.

Okul hayatında çok başarılı bir öğrenci olduğunu söyleyen Halil ise, Bu hastalıktan kurtulursam, mühendis ve veya mucit olmak istiyorum dedi.Adana'da Demiryolu Tünelinde İskele Devrildi: 1 Ölü, 2 Yaralı 17 Yaşındaki Katiline Son Sözü, "Beni Sevdiğimin Yanına Gömün" Olmuş

Lüks Otomobilin Gizli Bölmesine Saklanmış Suikast Silahı Bulundu Aracın Kilometresini Düşürüp Satan Sanıklara Hapis