Adana Kapıda Dolandıran Şüpheli Tutuklandı - Son Dakika

Adana Kapıda Dolandıran Şüpheli Tutuklandı

23.07.2015 12:18
Adana Kapıda Dolandıran Şüpheli Tutuklandı, System.String[]

Kapıda dolandıran şüpheli tutuklandı ADANA'da 75 yaşındaki Ayşe Balcı'nın 'kefen param' dediği 500 dolar, 5 çeyrek altın ile 800 lirasını dolandıran 20 yaşındaki Muhammet Ali Karataş, evinde uyurken yakalandı.

Kapıda dolandıran şüpheli tutuklandı

ADANA'da 75 yaşındaki Ayşe Balcı'nın 'kefen param' dediği 500 dolar, 5 çeyrek altın ile 800 lirasını dolandıran 20 yaşındaki Muhammet Ali Karataş, evinde uyurken yakalandı. Ayşe Balcı'nın kapısına gelip eliyle altın ve parasını teslim ettiğini söylediği Karataş, suçlamayı kabul etmemesine karşın tutuklandı.

Merkez Yüreğir İlçesi'nin Akıncılar Mahallesi'nde engelli oğlu 40 yaşındaki Cemalettin Balcı ile birlikte yaşayan Ayşe Balcı, kendisini telefonla arayıp polis ve savcı olarak tanıtan dolandırıcılara inanınca, evine gönderilen şüpheliye babasından kalan 5 çeyrek altın, 'kefen param' dediği 500 dolar ile 800 lirasını kendi elleriyle teslim etti.

Bir süre sonra ziyarete gelen oğluna durumu anlatıp, dolandırıldığını anlayan Ayşe Balcı, polise telefon açarak yardım istedi. Dolandırıcılardan şikayetçi olan Ayşe Balcı, eliyle parayı teslim ettiği zanlının eşkalini tarif etti. Eşkal bilgilerini toplayan polis, dolandırıcının daha önce aynı suçtan bir çok kez gözaltına aldıkları Muhammet Ali Karataş'a benzediğini belirledi. Muhammet Ali Karataş'ın evine baskın düzenleyen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, zanlıyı uyurken yakaladı.

Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Muhammet Ali Karataş, Ayşe Balcı tarafından teşhis edildi. Zanlıyı görür görmez tanıdığını söyleyen Balcı, "Üzerinde kot şort vardı. Nerede görsem tanırım, kapıya kadar geldi, parayı ellerimle verdim. O benim kefen paramı aldı" dedi.

Emniyetteki sorgusunda suçlamayı kabul etmeyen Muhammet Ali Karataş'ın evinde arama yapan ekipler, parayı bulamadı. Muhammet Ali Karataş, çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

Adana Kapıda Dolandıran Şüpheli Tutuklandı
Adana Kapıda Dolandıran Şüpheli Tutuklandı
Adana Kapıda Dolandıran Şüpheli Tutuklandı
Adana Kapıda Dolandıran Şüpheli Tutuklandı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Adana Kapıda Dolandıran Şüpheli Tutuklandı - Son Dakika


Son Dakika

AK Parti ile MHP seçim çevresi en fazla 12 milletvekilinden oluştuğu yeni bir sistem konusunda da anlaşmaya vardı. 08:51 AK Parti ile MHP seçim çevresi en fazla 12 milletvekilinden oluştuğu yeni bir sistem konusunda da anlaşmaya vardı. Babasının silahla yaraladığı kişiyi, 42 gün sonra bıçakladı 08:37 Babasının silahla yaraladığı kişiyi, 42 gün sonra bıçakladı Camdaki Kız 08:25 Camdaki Kız "Hayri" yeni bölüm fragmanında görüldü
Validebağ Korusu'na iş makineleri girdi, gönüllülerle görevliler arasında arbede yaşandı 08:21 Validebağ Korusu'na iş makineleri girdi, gönüllülerle görevliler arasında arbede yaşandı Bakan Muş'tan sıfır otomobillerde 07:16 Bakan Muş'tan sıfır otomobillerde "stokçuluk" iddialarına cevap: Fırsatçılık yapanlara asla müsaade etmeyeceğiz Rıdvan Dilmen'den yüksek maaş iddialarıyla ilgili yeni açıklama: TRT bana aylık 60 bin lira teklif etti, kabul etmedim 00:37 Rıdvan Dilmen'den yüksek maaş iddialarıyla ilgili yeni açıklama: TRT bana aylık 60 bin lira teklif etti, kabul etmedim
Yeni doğum yapan Ayşecan Tatari 22:46 Yeni doğum yapan Ayşecan Tatari "Bakımsızsın" yorumlarına isyan etti: Yapmayın bunu Deniz Akkaya'nın Selin Ciğerci hakkındaki hırsızlık iddiası ağızları açık bıraktı 21:22 Deniz Akkaya'nın Selin Ciğerci hakkındaki hırsızlık iddiası ağızları açık bıraktı
Advertisement