Adana Orman Bölge Müdür Yardımcısı Çetin: "2012'yi Ormanların Bakımı Yılı Olarak İlan Ettik" - Son Dakika

Adana Orman Bölge Müdür Yardımcısı Çetin: "2012'yi Ormanların Bakımı Yılı Olarak İlan Ettik"

06.01.2012 13:00
Adana Orman Bölge Müdür Yardımcısı Çetin:

Adana Orman Bölge Müdür Yardımcısı Zafer Çetin, 2012'yi ormanların bakımı yılı olarak ilan ettiklerini bildirdi.

Adana Orman Bölge Müdür Yardımcısı Zafer Çetin, 2012'yi ormanların bakımı yılı olarak ilan ettiklerini bildirdi.

Adana Orman Bölge Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan habere göre, Kadirli Orman İşletme Müdürlüğünde görevli şeflere, muhafaza memurlarına ve işçilere yönelik "orman alanlarında gençlikte seyreltme ve sıklık bakımı" eğitim çalışması yaptırıldı.

Orman Bölge Müdür Yardımcısı Zafer Çetin'in, etkinlik sırasında, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdiği belirtildi.

Çetin, "Adana Orman Bölge Müdürlüğü olarak 2012 yılını ormanların bakımı yılı olarak ilan ettik. Bu yıl 20 bin hektar alanda sıklık bakımını programa aldık. Gelecekte ormanların sağlıklı ve verimli olmasını istiyorsak, gençlik ve sıklık çağında bakımlarını planlı ve düzgün bir şekilde yapmalıyız" ifadeleri kullandı.

Silvikültür Şube Müdürü Mehmet Akyıldız ise bu çalışmalar ile gelecekte ormanların ekonomik yönden değerinin artırılmasının sağlandığını, ayrıca orman yangınlarının engellemesi yönünden de yapılması gereken önemli bir uygulama olduğunu belirtti.

- ADANA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Adana Orman Bölge Müdür Yardımcısı Çetin: '2012'yi Ormanların Bakımı Yılı Olarak İlan Ettik' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Charlie Hebdo'dan Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Charlie Hebdo'dan yine çirkin provokasyon! Erdoğan üzerinden Peygamberimizi ve İslam'ı hedef aldılar Messi ile kriz yaşayan Barcelona Başkanı Bartomeu istifa etti Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi