Adanalı İş Adamları Senegal'e Gitti - Son Dakika

Adanalı İş Adamları Senegal'e Gitti

13.01.2012 09:21
Adanalı İş Adamları Senegal'e Gitti, System.String[]

Anadolu Girişimci İşadamları Derneği (AGİD) üyesi iş adamı heyeti Senegal'e gitti.

Anadolu Girişimci İşadamları Derneği (AGİD) üyesi iş adamı heyeti Senegal'e gitti. Vali Hüseyin Avni Coş'un da bulunduğu iş adamı heyeti İstanbul üzerinden Senegal'in Başkenti Dakar'a gitmek üzere Adana Şakirpaşa Havaalanından hareket etti.

Vali Hüseyin Avni Coş ve beraberindeki iş adamları Dakar Valisi ile görüştükten sonra, Türk Kültür Merkezi ve büyükelçilik ziyaretleri sonrasında Adanalı hayırsever iş adamlarının, bu ülkede yaptırdığı Senegal Dakar Yavuz Selim Koleji'nin yeni binasının açılış merasimine katılacak. Somone Adası ve Egzotik Park gezisinin yanı sıra Senegal'in, tuz yoğunluğu ile ünlü Lacrose Pembe Göl ve Gore Adası'na da gezi yapacak olan iş adamı heyeti Senegalli işadamları ile de ikili görüşmeler yaparak yeni ihracat kapıları açmaya çalışacak. İş adamı heyeti, pazar günü öğleden sonra Adana'da olacak.

Vali Hüseyin Avni Coş, "Adanalı vatandaşlarımızın, özellikle üretim ve istihdam sağlayan iş adamlarımızın her zaman yanında ve hizmetindeyim. Kent ekonomisine katkı koyan her iş adamı ile dünyanın her yerine gidebilirim." dedi.

Vali Coş, "Güzel ülkemizin her köşesinde olduğu gibi Adanalı iş adamları da yurtiçi ve yurt dışına eğitim yuvaları inşa ediyor. Bunlardan bir tanesi de Senegal Dakar Yavuz Selim Koleji'dir. Türkiye-Senegal dostluğuna katkı koyacağını düşündüğüm bu okulun açılışı vesilesiyle de heyetteki Adanalı iş adamlarımız Senegalli iş adamlarıyla görüşmeler yaparak ürettiklerini satabilmek için yeni pazarlar oluşturmaya çalışacaklar." diye konuştu.

Adanalı İş Adamları Senegal'e Gitti

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Adanalı İş Adamları Senegal'e Gitti - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversite öğrencilerine müjde: Stajyer Araştırmacı Burs Programını başlatıyoruz Galatasaray'ın listesinde bulunan eski futbolcusu Seri'ye lisans çıkarılmadı Netflix, Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolde olacağı bilim-kurgu dizisi çekecek Azerbaycan, Ermenistan ordusuna ait iki İHA'yı düşürdü Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Yakalı toy kuşu, 7 yıl sonra bu kez Trabzon'da görüldü Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı?