Adanalı Tayfur Kardeşler Filmi - Son Dakika

Adanalı Tayfur Kardeşler Filmi

12.07.2011 09:18
Adanalı Tayfur Kardeşler Filmi, System.String[]

Adanalı Tayfur Kardeşler filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Adanalı Tayfur Kardeşler filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.

Tayfur (Öztürk Serengil) ve Necmi (Öztürk Serengil) bebekken babalarının düşmanları tarafından bir baskın sırasında ayrılmış ikiz kardeşlerdir. Tayfur, bu baskın neticesinde kaçırılır. Necmi ise kurtulmuştur. Tayfur, Adana'dan İstanbul'a getirilerek bir cami avlusuna bırakılır. Hayatı yokluk içinde geçer. Necmi ise annesinin yanında ve kız kardeşi Türkan (Türkan Şoray) ile Adana'da büyür.Bir müddet sonra Necmi Adana'daki varlıklarını satarak İstanbul'a yerleşir ve yeraltı dünyasının babaları arasına girer. Necmi, kardeşi Türkan'ı zengin bir adamla evlendirmek ve sonra da adamı ortadan kaldırarak milyonlarına sahip olmak istemektedir. Türkan ise bu evlilikten kaçmaktadır. Bir gün tesadüf eseri kayıp kardeş Tayfur'la karşılaşır ve ondan yardım ister. Bu duruma çözüm olarak Tayfur, ikizkardeşi Necmi'nin yerine geçecektir. Bu durum olayların bir anda karışık bir hal almasına sebep olacaktır.

Yönetmen: Zafer Davutoğlu

Senaryo: Osman F. Seden

Oyuncular: Kadir Savun, Ahmet Tarık Tekçe, Efgan Efekan, Öztürk Serengil, Türkan Şoray

Filmin Türü: Komedi, Aile,

Orijinal Adı: Adanalı Tayfur Kardeşler

Yapımcı Firma: Kemal Film

Yapım Yılı: 1964

Yapım Ülkesi: Türkiye

Orijinal Dili: Türkçe

Adanalı Tayfur Kardeşler Filmi

Son Dakika Güncel Adanalı Tayfur Kardeşler Filmi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Etkisini saat 14.00'e kadar sürdürecek kar yağışı bugün İstanbul'u terk edecek Paralar yarın yatmaya başlıyor! Emekliler maaş ve ek ödemelerini zamlı alacak Bağda çapa yaparken servet değerindeki gök taşını bulan çiftçi alıcıları bekliyor Fransız Bakan'dan tepki çeken sözler: 5 yaşında örtülü kız görmeyi tahammül edilmez buluyorum Kırmızı listede bulunan Arap tavşanı Şırnak'ta görüntülendi Kar yağışı İstanbul'a 10 günlük su kazandırdı! Barajlardaki doluluk oranı yüzde 30 seviyesine çıktı Instagram'dan spor sütyeniyle verdiği pozu paylaşan Hande Erçel, fotoğrafını hemen sildi Mesut Özil'in İstanbul'a ayak basması Rasim Ozan Kütahyalı'yı çıldırttı