Add, Bölge Toplantısını Torbalı'da Yaptı - Son Dakika

Add, Bölge Toplantısını Torbalı'da Yaptı

27.11.2012 09:55
Add, Bölge Toplantısını Torbalı'da Yaptı, System.String[]

Atatürkçü Düşünce Derneği İzmir Şubeleri Bölge Toplantısı, Torbalı ADD'nin ev sahipliğinde yapıldı.

Atatürkçü Düşünce Derneği İzmir Şubeleri Bölge Toplantısı, Torbalı ADD'nin ev sahipliğinde yapıldı.

Kır Kahvesi'nde düzenlenen ve 16 ilçe temsilcisinin yer aldığı organizasyona, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi Cemal Yetginer ile Disiplin Kurulu üyesi Remzi Babacan da katıldı. Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra ADD Torbalı Şube Yönetim Kurulu üyesi Emine Ece, açılış konuşması gerçekleştirdi. Toplantıda İletişim Kooperatifi'nin çalışmaları hakkında sunum gerçekleştirilirken, 29 Ekim ve 10 Kasım Ankara eylemleri değerlendirildi. 16 Aralık'ta Ankara'da yapılacak küçük kurultay ile ilgili hazırlıklar gözden geçirildi. 23 Aralık'ta ise Menemen ilçesinde yapılacak Kubilay'ı anma etkinlikleri ile ilgili çalışmalar da değerlendirildi.

Toplantıya Torbalı evsahipliğinde Güzelbahçe, Çeşme, Aliağa, Çiğli, Çandarlı, Balçova, Kemalpaşa, Karşıyaka, Özdere, Bayraklı, Menemen, Tire, Bornova, Karabağlar ve Gaziemir Şube temsilcileri katıldı. Bölge toplantısında ayrıca, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Dananışma Günü nedeniyle bir bildiri de hazırlandı. Toplantı sonrası hazırlanan bu bildiriyi ADD Güzelbahçe Şube Başkanı Kadriye Atasoy okudu. Atasoy, kapitalizm ve emperyalizmin neden olduğu savaş ve açlığın öncelikle kadın ve çocukları vurduğunu dile getiren Atasoy, şöyle dedi: "Bugün Türkiye'de her 3 kadından biri şiddet görüyor. Ekonomiden kültüre, dinsel baskıdan geleneklere, basından çalışma koşullarına, hayatın her alanında şiddet hepimizi vuruyor. Dileğimiz odur ki; yasal haklarımızı kullanabilecek bilince ulaşabilen ve şiddetin önüne geçebilecek daha önemli tedbirleri yasalaştırabilelim. Her ne kadar ilgili yasada şiddet uygulamaları ile ilgili tedbirler belirtilmiş ise de, bugünkü koşullar altında yetersiz görülmektedir. Yasada hakim tarafından alınan kararlar şık halinde belirtilmişse de şiddet önlenememektedir. Kadına şiddete hayır diyoruz. Örgütlenip kadın-erkek hep birlikte örnek çalışmalar yaparak Atatürk'çülerin önemli bir görevidir."

ADD Torbalı Şube Başkanı Nursen Karaca, toplantı sonunda konuklarına ilçesini gezdirdi. - İZMİR

Add, Bölge Toplantısını Torbalı'da Yaptı
Add, Bölge Toplantısını Torbalı'da Yaptı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Add, Bölge Toplantısını Torbalı'da Yaptı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Memurun fazla mesai ücretine zam! İşte önümüzdeki yıl saat başı verilecek ücret Azeri spiker, Zengilan kentinin işgalden kurtarılması haberini ağlayarak sundu Bakan Selçuk, "Maske kalksın" mesajlarına tepki gösterdi: Bu artık bir rica değil Hemen hemen hepimizde var! Telefon israfı milli serveti eritiyor "Azeri askerleri öldürdük" haberini Serdar Ortaç fotoğrafıyla servis ettiler Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal'ın ilk bebekleri dünyaya geldi ABD seçimleri öncesi Trump'ın avukatının otel odasında çekilen görüntüleri deprem etkisi yarattı Tuba Ünsal'ın ekonomik alışverişi! Çocuklarına 10 TL'den tişört, 80 TL'den ayakkabı aldı