Add Pazar Şubesi 'Türkiye, Sarıkamış Şehitlerine Yürüyor' Yürüyüşüne Katıldı - Son Dakika

Add Pazar Şubesi 'Türkiye, Sarıkamış Şehitlerine Yürüyor' Yürüyüşüne Katıldı

13.01.2011 11:32
Add Pazar Şubesi 'Türkiye, Sarıkamış Şehitlerine Yürüyor' Yürüyüşüne Katıldı, System.String[]

Atatürkçü Düşünce Derneği (add) Pazar Şubesi'nin, Sarıkamış Harekatı'nı Anma Törenleri Kapsamında Düzenlenen 'Türkiye, Sarıkamış Şehitlerine Yürüyor' Yürüyüşüne Katıldığı Bildirildi

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Pazar Şubesi'nin, Sarıkamış Harekatı'nı anma törenleri kapsamında düzenlenen ' Türkiye, Sarıkamış Şehitlerine Yürüyor' yürüyüşüne katıldığı bildirildi.

ADD Pazar Şubesi Başkanı Metin Atasaral, yaptığı açıklamada, dernek üyeleriyle birlikte dedelerinin şehit düştükleri yerleri yerinde görmek ve şehitleri anma etkinliklerine katılmak için Sarıkamış'a gittiklerini belirterek, 'Ben daha önce öğretmenliğimde verdiğim derslerde ve bir araya geldiğimiz sohbetlerde Sarıkamış olayını anlatırdım. Ama Sarıkamış faciasını kelimenin tam karşılığı olarak öğrenmek istiyorsak onu yerinde görmek gerekiyormuş. Biz öncelikle bu soğuğu ve karı gördükten sonra askerlerimizin düşmandan ziyade soğukla verdiği mücadeleyi ve nasıl kaybettiğini gördük' dedi.

Orada öğrendiklerine göre en fazla şehidi Rize'nin Pazar bölgesi ile Trabzon'un Maçka bölgesinin verdiğini ifade eden Atasaral, 'Eksi 45 derece soğukta tek bir kurşun bile atamadan, korunaksız, malzemesiz 90 bin vatan evladı şahadete ulaşmışlardır. Enver Paşa'nın Kafkasya fatihi olma hırsı ve kendi egosu için, yapılan uyarıları dinlememesi hatta uyaranları cezalandırılması neticesinde tüm dünyada eşi emsali olmayan bir facia yaşanmıştır. Böylesine bir tarihin yazıldığı o dağlarda bulunmak bizleri hayli duygulandırmıştır' diye konuştu.

(NG-AK-NÖZ) - RİZE

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Add Pazar Şubesi 'Türkiye, Sarıkamış Şehitlerine Yürüyor' Yürüyüşüne Katıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

12 kişinin cinayet zanlısı seri katil: Öldürecek olsam parası olanı öldürürdüm Futbol Ekonomi Formu'nda sinirler gerildi! Şenol Güneş ile Mustafa Cengiz tartıştı Koronavirüs tedavisi gören çift, 2 gün arayla hayatlarını kaybetti Spor yorumcusu Turgay Demir, canlı yayında Maradona'dan bahsederken el hareketi çekti Korona yasağını delen vatandaştan şaşırtan savunma: Adana'dan geldim, Adana'da yasak yok Kazada aracından çatıya fırlayan sürücünün arkadaşı konuştu: Şaşırdık, anlam veremedik Model Brittany Rhea Phillips, üzerinden geçen aracın altında can verdi! Ezen kişi çocuğunun babası çıktı Antalya'da sokakta yunus polisi üniforması ve teçhizatı yakan şüpheli aranıyor