Son Dakika Haberleri: Adıyaman Belediyesinde Taşeron İşçilerin Kadro Başvuruları Başladı

Adıyaman Belediyesinde Taşeron İşçilerin Kadro Başvuruları Başladı

10 ay önce

Adıyaman Belediyesi bünyesinde çalışan 800 civarında taşeron işçi için kadro müracaat başvuruları başladı.

Adıyaman Belediyesinde Taşeron İşçilerin Kadro Başvuruları Başladı, System.String[]
Adıyaman Belediyesi bünyesinde çalışan 800 civarında taşeron işçi için kadro müracaat başvuruları başladı.

Başvuruda bulunan işçileri ziyaret eden Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

696 sayılı KHK ile getirilen haklar kapsamında kadroya geçmeye hazırlanan Adıyaman Belediyesindeki yaklaşık 800 işçinin kayıtlarını alan yetkililer, 11 Ocak Perşembe günü mesai bitimine kadar başvuruların yapılması gerektiği vurguladı.

Adıyaman Belediyesi Konferans Salonunda oluşturulan başvuru masasında sıra bekleyen işçileri ziyaret eden Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, işçilerle sohbet ederek onlara hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Kutlu, "Hükumetimiz tarafından çıkarılan 696 sayılı KHK ile getirilen haklar kapsamında yüz binlerce taşeron işçi gibi belediyemizde çalışan ve şartları uygun olan çalışanlarımız da kadroya geçecek. Herkes için faydalı olacağına inandığımız bu sistemle işçilerimizin daha verimli ve rahat çalışacağını düşünüyorum. Tüm kardeşlerimize hayırlı olur. 2 Ocak'ta başlayan başvurular 11 Ocak'a kadar sürecek. Başvuruların ardından bir tespit komisyonu kurulacak. Bu komisyon kesin listeleri belirledikten sonra sınav süreci başlayacak. Kadro almak için sınava girecek işçilerin en az 50 puan alması gerekecek. Kadroya geçiş süreci de en geç 2 Nisan'da tamamlanacak. Başvurunun ardından süreç, tespit komisyonu incelemesi ve hak sahiplerinin ilanı, ilana itirazlar, itirazların incelenmesi ve kesin listenin ilanı, sınavın gerçekleştirilmesi, sınav kuruluna itiraz, itiraz incelemesi ve kesin listenin ilanı şeklinde devam edecek. Hak sahipleri 2 Nisan geçmeden topluca işçi kadrolarına geçirilecek" ifadelerini kullandı. - ADIYAMANEmekliye, Ocak Ayında En Az 307 Lira Zam Yapılacak Kadın İzleyicinin İtirafı, Program Sunucularının Ağzını Açıkta Bıraktı

Son Dakika! Bahçeli'den Af Çıkışı: Teklifimizin Arkasındayız. Gevşeme, Vazgeçme ve Geri Dönüş Yok