Adıyaman Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Uluçay Açıklaması - Son Dakika

Adıyaman Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Uluçay Açıklaması

05.01.2012 17:40
Adıyaman Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Uluçay Açıklaması, System.String[]

(OSB) 88 parselin 15 tanesini yatırımcılara verdiklerini söyledi.

Adıyaman Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Mehmet Sait Uluçay, Kahta ilçesinde yapımı devam eden Organize Sanayi Bölgesinde

(OSB) 88 parselin 15 tanesini yatırımcılara verdiklerini söyledi.

Uluçay, AA Muhabirine yaptığı açıklamada, şu an itibari ile 3 yatırımcı talebinin daha olduğunu, bunların çok büyük firmalar olduğunu ifade etti.

Kahta Organize Sanayi Bölgesinin alt yapı çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Uluçay, şöyle konuştu:

"OSB'de çalışmalar devam ediyor. Alt yapı çalışmaları tamamlanırsa bu parseller kısa süre içerisinde biter. 4 fabrikamızın inşaatı tamamlandı. Alt yapısı tamamlanan yerlerde yatırımcılar hemen fabrikalarını yapıyorlar. 1 tanesinin inşaatı da devam ediyor. 1 fabrikanın da projesini tamamlıyor. Bize talepte bulunan 3 yatırımcıdan 2 tanesi mermer üzerine çalışma yapıyorlar. Bunlar büyük firmalar. İlimizde üretilen kaliteli mermeri burada işleyip ihracatını yapacaklar. Bu Adıyaman sanayi için çok büyük bir gelişmedir. Umut ediyorum ki bu yılın sonunda Kahta Organize Sanayi bölgemizin tüm çalışmalarını bitiririz."

Uluçay, mermer bölgesinde ruhsatı olupta iş yapmayan yatırımcılara da seslenerek, "Bu iş adamlarımız mermer bölgesinde iş yapmak için büyük paralar harcayarak ruhsat aldılar. Şu an yeterli paraları olmadığı için iş yapamıyorlar. Ben şimdi kendilerine diyorum ki, gidin büyük yatırımcılar ile ortaklık kurup burada üretim yapın. Böyle boş durmakla olmaz. Sermayenize sermaye katın. İş yapmak için birçok büyük yatırımcı beklemekte. Bu fırsatları değerlendirin"diye konuştu.

Kahta Organize Sanayi müteahhiti Mehmet Hakan Yılmaz da, 500 iş gününde bitirmesi gereken çalışmanın yıl sonunda bitireceği sözünü verdi.

- ADIYAMAN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Adıyaman Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürü Uluçay Açıklaması - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Charlie Hebdo'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Charlie Hebdo'dan yine çirkin provokasyon! Erdoğan üzerinden Peygamberimizi ve İslam'ı hedef aldılar Messi ile kriz yaşayan Barcelona Başkanı Bartomeu istifa etti Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi