Adıyaman Büyük Organizasyona Hazır - Son Dakika

Adıyaman Büyük Organizasyona Hazır

15.09.2014 12:41
Adıyaman Büyük Organizasyona Hazır, System.String[]

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, 25-28 Eylül 2014 tarihleri arasında İstanbul Feshane’de gerçekleştirilecek olan ‘Adıyaman Tanıtım Günlerinin’ etkin ve amacına uygun bir şekilde yapılması amacıyla yereldeki hazırlıkların tamamlandığını dile getirdi.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, 25-28 Eylül 2014 tarihleri arasında İstanbul Feshane'de gerçekleştirilecek olan 'Adıyaman Tanıtım Günlerinin' etkin ve amacına uygun bir şekilde yapılması amacıyla yereldeki hazırlıkların tamamlandığını dile getirdi.

Adıyaman Tanıtım Günleri ile Adıyaman'ın tarihi, coğrafi, kültürel ve ekonomik değerlerinin tanıtımını amaçladıklarını kaydeden Vali Mahmut Demirtaş, İstanbul'da 4 gün sürecek olan bu etkinlikte Adıyaman'ın sahip olduğu bütün değerleri ulusal ve uluslar arası alanda tanıtmayı amaçladıklarını açıkladı.

Valilik koordinesinde, kamu kurum ve kuruluşlarımızın, sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin, yerel ve ulusal basın yayın organları ile işbirliğine gidilerek Adıyaman Tanıtım Günlerinin ilki Ankara'da gerçekleştirilmişti.

Tanıtım etkinliğinin ikincisi İstanbul Feshane'de gerçekleştirilecek. 5 bin metrekare kapalı alanda gerçekleştirecekleri etkinlikte yerel hazırlıkları tamamladıklarını dile getiren Vali Demirtaş, "Tanıtımın amacına uygun bir şekilde yapılması amacıyla başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sayın Başbakanımız ve bütün Bakanlar Kurulu etkinliğe davet edilmiştir. Türkiye genelinde ise binlerce davetiye dağıtımı yapılmıştır. Yine gerek telefon, gerekse de e-posta yoluyla toplamda binlerce kişi davet edilmiştir. Adıyaman'ın tarihinden, kültürüne, sanayisinden, sanatına, doğal güzelliklerinden, mutfağına, alternatif tüm değerlerinin tanıtımının yapılacağı tanıtım günleri hazırlıklarımızda son aşamaya geldik. Ayrıca, Feshane'deki organizasyon sergi salonunda ilimizin tarihine, kültürüne, edebiyatına yön vermiş şahsiyetlerle kitap imza günü ile Adıyaman fotoğraflarından oluşacak bir sergi açılacaktır. Organizasyon boyunca Halk oyunları gösterileri, şiir dinletileri ve ilimizin sanatçılarından Latif Doğan, Nurettin Rençber, Kahtalı Mıçı, Mehmet Seske, Ramazan Garipses, Tuncay Okutan, Gülüstanve Haşim Tokdemir, Pop Star Recep Tanyıldız ve Adıyaman Harfane Ekibi tarafından da konserler verilecektir" dedi. - ADIYAMAN

Adıyaman Büyük Organizasyona Hazır
Adıyaman Büyük Organizasyona Hazır

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Adıyaman Büyük Organizasyona Hazır - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor ABD'li uzmandan dikkat çeken Libya yorumu: Savaşı Türkiye kazandı Dünya Sağlık Örgütü: Aşı çalışmalarındaki olumlu haberlerle tünelin ucundaki ışık görüldü Rıdvan Dilmen'den, Fatih Terim'e sert eleştiri: Ne gerek vardı, 6-0 mı yeneceksin? 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu Reuters'tan bomba Dağlık Karabağ iddiası: Türkiye ve Rusya gözlem noktası konusunda anlaşmazlık yaşıyor Aynı aileden 3 kişi birkaç gün arayla koronavirüse yenik düştü Demirtaş ve Kavala sözleri tepki çeken Bülent Arınç'tan yeni açıklama: Cumhurbaşkanı çok ağır konuştu, rencide oldum