Adıyaman'da "1. Safvan'da Buluşalım" etkinliği - Son Dakika

Adıyaman'da "1. Safvan'da Buluşalım" etkinliği

07.09.2019 19:47
Adıyaman'da

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde Adıyamanlılar Vakfı tarafından "1. Safvan'da Buluşalım" etkinliği düzenlendi.

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde Adıyamanlılar Vakfı tarafından "1. Safvan'da Buluşalım" etkinliği düzenlendi.

Dualarla başlayan etkinlikte konuşan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Sait Aybak, bu yıl ilkini düzenledikleri sahabe buluşması etkinliğinin ilkini gerçekleştirdiklerini söyledi.

Aybak, Safvan Bin Muattal'ın İslamiyeti yaymak için 2 bine yakın kilometrelerce mesafe katederek Samsat ilçesine geldiğini belirtti.

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez ise bu yıl ilkini düzenlendikleri "Safvan'da Buluşalım" etkinliğinin ileri ki yıllarda uluslararasına taşıyacaklarını kaydetti.

Etkinlik sonrası vatandaşlara çiğ köfte, aşure, ve çeşitli ikramlar yapıldı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Adıyaman'da '1. Safvan'da Buluşalım' etkinliği - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Emre Bol'dan Diagne'yle ilgili çirkin yorum: Ülkesinde timsah yiyordu, Türkiye'de topçu oldu Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü