Adıyaman'da 169 Bin 157 Öğrenci Karne Alacak - Son Dakika

Adıyaman'da 169 Bin 157 Öğrenci Karne Alacak

19.01.2012 18:40
Adıyaman'da 169 Bin 157 Öğrenci Karne Alacak, System.String[]

Adıyaman'da 169 bin 157 öğrencinin karne alacağı bildirildi.

Adıyaman'da 169 bin 157 öğrencinin karne alacağı bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Alaköse, yaptığı yazılı açıklamada, İl genelinde toplam 4 bin 669 derslikte öğrenim gören ve 10 bin 247'si okul öncesinde, 104 bin 656'sı İlköğretimde, 33 bin 897'si orta öğretimde ve 18 bin 736'sı Meslek Liselerinde eğitim öğretim gören toplam 169 bin 157 öğrencinin yarıyıl tatiline gireceğini söyledi.

Öğrenci velilerine de bir dizi tavsiyede bulunan Alaköse, şunları kaydetti:

"2011-2012 eğitim öğretim yılının birinci dönemini huzur ve sağlıkla tamamlamış bulunuyoruz. Harcadığınız emeklerden dolayı hepinize teşekkür ederim. Eğer çocuğunuz başarısızsa, sonuç ne olursa olsun sevginizi vurgulayın. Önlerinde uzun bir dönem daha olduğunu unutmayın, biraz gayretle bunları düzeltebileceklerine dair onlara güven aşılayın. Çocuğun karnesi anne baba içinde eksikleri gösteren bilgidir. Öncelikle çocuğunuzun başarısızlık nedenlerini tespit edin. Daha sonra aileler çocuğun yaşadığı üzüntüleri bitirip çözüm üretmelidir."

Öğretmen ve öğrencilere de seslenen Alaköse, şöyle konuştu:

"Ülkemizin ve Cumhuriyetimizin geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımız sizlerin eseri olacaktır. Öğrencilerinize tatili dinlenerek, ders ve ödev etkinliklerinin dışında okuma, ailesi ile birlikte sosyal ve kültürel etkinliklere katılarak zaman geçirmelerini tavsiye edin. Öğretmenler olarak yaptıklarımızı, yapmak isteyip de yapamadıklarımızı, varsa hatalarımızı, bunların ışığında gelecek öğretim döneminde nasıl daha faydalı olabileceğimizi bir kez daha gözden geçirin.

İlköğretim başarı puanınızın sınavlarınızı, dolayısıyla geleceğinizi etkileyeceğini dikkate aldığımızda bu tatil sizleri kesinlikle rehavete düşürmemeli. Unutmayın tembel öğrenci yoktur, okumanın bilincinde olmayan çalışmayan öğrenci vardır. Sizlere bol kitap okumanızı öneriyorum, okuma sevgisini kazandıktan sonra okumayı alışkanlık haline getirdiğinizde, çalışma konusunda bütün engelleri aşarsınız. Sonuçta hedefinize ulaşırsınız. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmenizi diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum."

- ADIYAMAN

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Adıyaman'da 169 Bin 157 Öğrenci Karne Alacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Futbol yorumcusu Sinan Engin'in koronavirüs testi pozitif çıktı Gözü dönen şahıs, önce ayrıldığı nişanlısı ve annesini sonra kendini öldürdü Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Selçuk Bayraktar'dan Tele1 TV'nin İHA'larla ilgili haberine sert tepki: Siz isteseniz de istemeseniz de uçacak