Adıyaman'da Bayramlaşma Töreni - Son Dakika

Adıyaman'da Bayramlaşma Töreni

19.08.2012 15:20
Adıyaman'da Bayramlaşma Töreni, System.String[]

Ramazan Bayramı nedeniyle Adıyaman'da resmi bayramlaşma töreni düzenlendi.

Ramazan Bayramı nedeniyle Adıyaman'da resmi bayramlaşma töreni düzenlendi.

Adıyaman Belediyesi'nde düzenlenen törene; Vali Ramazan Sodan, AK Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın, AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Bilici, Adıyaman Garnizon Komutanı Jandarma Albay Yusuf Yalçın, Adıyaman Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Büyükkaramuklu, kurum müdürleri, oda başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Protokol üyeleri, törene katılan herkesle tek tek bayramlaştı.

Bayramlaşma töreninde bir konuşma yapan Vali Ramazan Sodan, bayramların birlik ve beraberliğin sergilendiği özel günler olduğunu söyledi. Ramazan Bayramı'nın Adıyaman'da anlamına yakışır bir şekilde kutlandığını söyleyen Vali Sodan, bayramlarda hem dini vecibelerin yerine getirildiğini hem de komşuluk ve akrabalık bağlarının pekiştiğini vurguladı.

AK Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın, "Rabbim bu Ramazan ayında yapmış olduğumuz bütün ibadetleri kabul eyler inşallah. Aslında bu bayramda iki Ramazan'ı birlikte uğurlamanın hüznünü yaşıyoruz. Birincisi 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif, ikincisi ise gönüllerin sultanı Sayın Valimiz Ramazan Sodan'ı uğurluyoruz. Adıyaman'a yapılan icraatlarda güzel emekleri var. Bundan sonraki süreçte de inşallah sizler ile beraber olacağız. Bizler bundan sonraki hayatlarında başarılar ve mutluluklar diliyoruz. Bayramlar neşe ve sevinç kaynağıdır. Ben buradan herkesin bayramını diliyor mutlu ve huzur dolayı bir bayram geçirmelerini diliyorum" dedi.

Belediye Başkanı Necip Büyükaslan ise bayramın bütün İslam alemine hayırlar getirmesini dilediğini belirtti. - ADIYAMAN

Adıyaman'da Bayramlaşma Töreni
Adıyaman'da Bayramlaşma Töreni

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Adıyaman'da Bayramlaşma Töreni - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: İstinaf, Osman Kavala'nın da aralarında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bozdu Mesut Özil'in kitap okurken çekilen fotoğrafının montajlanması sosyal medyada tepki çekti Meteoroloji ve NASA'dan sonra bir su kıtlığı uyarısı da Dünya Yaban Hayatı Fonu'ndan: Türkiye'de kritik seviye aşıldı Çinilerine paha biçilemeyen 8 asırlık Gök Medrese'de restorasyon başladı Kan donduran çifte cinayetin ardından yasak aşk çıktı Öldürdükleri DEAŞ mensubunun cesedini dikkat çekmemek için tekerlekli sandalyeyle evden çıkarmışlar Çatıda ayağı kayan bina görevlisi, yağmur suyu oluğu sayesinde hayatta kaldı Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akgün: Ayçiçeği yağı fiyatlarında düşüş bekliyoruz