Adıyaman'da binlerce kişi şehidini uğurladı - Son Dakika

Adıyaman'da binlerce kişi şehidini uğurladı

22.08.2019 21:27

Adıyaman'da binlerce kişi şehidini uğurladı -Ailenin 3 uzman çavuşundan 1'i şehit oldu Tek hayali ağabeyleri gibi uzman çavuş olmaktıADIYAMAN - Ailedeki 2 ağabeyi gibi uzman çavuş olma hayali kuran ve 3 yıl önce uzman çavuş olan Ayhan Yanık, memleketi Adıyaman'da son yolculuğuna uğurlandı.

Adıyaman'da binlerce kişi şehidini uğurladı

-Ailenin 3 uzman çavuşundan 1'i şehit oldu

Tek hayali ağabeyleri gibi uzman çavuş olmaktı

ADIYAMAN - Ailedeki 2 ağabeyi gibi uzman çavuş olma hayali kuran ve 3 yıl önce uzman çavuş olan Ayhan Yanık, memleketi Adıyaman'da son yolculuğuna uğurlandı.

Şırnak'ın Silopi ilçesi Kösreli köyü bölgesinde Türkiye Petrolleri çalışanlarının emniyetini almak ve bölgede bulunduğu değerlendirilen bölücü terör örgütü PKK mensuplarını etkisiz hale getirmek için yürütülen Şehit GK Süleyman Tosun operasyonunda şehit düşen Uzman Çavuş Ayhan Yanık'ı binlerce kişi son yolculuğuna uğurladı.

Önceki gün gerçekleştirilen Şehit GK Süleyman Tosun operasyonunda şehit düşen Uzman Çavuş Ayhan Yanık'ın naaşı gece geç saatlerde uçak ile Adıyaman Havalimanına getirildi. Buradan Adıyaman Belediyesi Yeni Mezarlık Camii'nde bulunan morga getirildi.

Adıyaman merkeze bağlı Bağpınar köyünde baba evi bulunan şehidin cenazesi 'helallik' alınmak üzere şehidin dedesi Salih Yanık'ın Adıyaman merkez Yenimahalle'de bulunan evine getirildi. Şehidin yakınları burada gözyaşlarına boğuldu.

Yeni Mezarlık Camii'nde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazına İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı da katıldı. Tekbirler eşliğinde düzenlenen törenin ardından kılınan cenaze namazının ardından Uzman Çavuş Ayhan Yanık, Adıyaman Şehitliğinde toprağa verildi. Şehidin uzman çavuş ağabeyleri Gökhan ve Burhan Yanık cenaze namazında ayakta güçlükle durdu. Şehidin kardeşi Ali Yanık ise, ağabeyinin askeri kepini taktı.

Yıldız ve Sadullah Yanık'ın 5 çocuğundan birisi olan Ayhan Yanık'ın, uzman çavuş olan ağabeyleri Gökhan ve Burhan gibi uzman çavuş olmak istediği, 3 yıl önce uzman çavuş olarak göreve başladığı öğrenildi.

Ayhan Yanık'ın yaklaşık 2 ay önce amcasının kızı olan Beyhan Yanık ile evlendiğini ifade edildi.

Adıyaman'da binlerce kişi şehidini uğurladı
Adıyaman'da binlerce kişi şehidini uğurladı
Adıyaman'da binlerce kişi şehidini uğurladı
Adıyaman'da binlerce kişi şehidini uğurladı

Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Adıyaman'da binlerce kişi şehidini uğurladı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Putin'den dikkat çeken açıklamalar! Taliban hakkında: ABD, ülkeden ayrılırken modern silahların yer aldığı çok geniş bir cephaneliği bıraktı 16:41 Putin'den dikkat çeken açıklamalar! Taliban hakkında: ABD, ülkeden ayrılırken modern silahların yer aldığı çok geniş bir cephaneliği bıraktı Bulgar ve Yunan turistler kışlık kıyafet için Edirne'ye akın etti 16:35 Bulgar ve Yunan turistler kışlık kıyafet için Edirne'ye akın etti Eski eşi tarafından tehdit edilen şarkıcı Gülden, 2 yıllık sevgilisiyle görüntülendi 16:22 Eski eşi tarafından tehdit edilen şarkıcı Gülden, 2 yıllık sevgilisiyle görüntülendi
Sultangazi'de alkollü olan bir vatandaş, elinde sopayla geldiği camide cemaate ve imama saldırdı 16:03 Sultangazi'de alkollü olan bir vatandaş, elinde sopayla geldiği camide cemaate ve imama saldırdı Bursa'da bir işçi 1,5 tonluk elektrik trafosunun altında kalarak yaşamını yitirdi 16:01 Bursa'da bir işçi 1,5 tonluk elektrik trafosunun altında kalarak yaşamını yitirdi Eskişehir'de 63 dairesi olan ev sahibi, isyan etti: Öğrenciler yüzünden yıl sonunda en az 6 bin lira çöpe gidiyor 15:59 Eskişehir'de 63 dairesi olan ev sahibi, isyan etti: Öğrenciler yüzünden yıl sonunda en az 6 bin lira çöpe gidiyor
Son dakika: Tüketici kredilerine yeni düzenleme geldi: 50 bin lira üstündeki kredilerde vade 36 aydan 24 aya düşürüldü 15:37 Son dakika: Tüketici kredilerine yeni düzenleme geldi: 50 bin lira üstündeki kredilerde vade 36 aydan 24 aya düşürüldü Bahçeşehir Koleji'nde, servis ücretlerinin iadesini isteyen velilerin çocuklarına ayrı muamele 15:19 Bahçeşehir Koleji'nde, servis ücretlerinin iadesini isteyen velilerin çocuklarına ayrı muamele
Advertisement