Adıyaman'da Egitimcilerden Protesto - Son Dakika

Adıyaman'da Egitimcilerden Protesto

22.08.2014 15:24
Adıyaman'da Egitimcilerden Protesto, System.String[]

Öğle saatlerinde Adıyaman Valiliği önünde toplanan Türk Eğitim-Sen üyesi 30 kişilik grup, yöneticilere getirilen puanlama sistemine tepki gösterdi ve uygulama ile birçok müdürün görevden alındığını ifade etti.

Öğle saatlerinde Adıyaman Valiliği önünde toplanan Türk Eğitim-Sen üyesi 30 kişilik grup, yöneticilere getirilen puanlama sistemine tepki gösterdi ve uygulama ile birçok müdürün görevden alındığını ifade etti. Grup adına gazetecilere konuşan Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Şemsettin Ağar, Değerlendirme sonuçlarına göre; torpili olan, iktidara yakın duran, malum sendikaya üye olan okul yöneticilerine yüksek puan verilmiştir. Öğretmen, okul aile birliği başkan ve başkan yardımcısı, öğrenci değerlendirmesinden tam puan ya da yüksek puan alan okul yöneticilerinin büyük bir kısmı her ne hikmetse ilçe milli eğitim müdürü ve ilçe milli eğitim şube müdürlerinden çok düşük puanlar almıştır. 20-25 yıllık okul müdürlerinin bilgisi, becerisi, kıdemi hiçe sayılmış ve bu yöneticilerin görevine son verilmiştir. Bu durum eğitimde büyük infiale, kutuplaşmalara, çatışmalara yol açacaktır diye konuştu.

Eğitimciler yaptıkları açıklama sonrası Valilik önünden ayrıldı.

(Tür: Yurt)

Adıyaman'da Egitimcilerden Protesto
Adıyaman'da Egitimcilerden Protesto
Adıyaman'da Egitimcilerden Protesto
Adıyaman'da Egitimcilerden Protesto

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Adıyaman'da Egitimcilerden Protesto - Son Dakika


Son Dakika

Rıdvan Dilmen Fatih Terim'e transfer eleştirisi: Sergen hoca ne yapsın ağabey? Ivana Sert, sevgilisine aşkını ilan ederken yaptığıyla hem mide bulandırdı hem güldürdü Denize atlayan vatandaşın geride bıraktığı mektup yürek dağladı: Çocuklara sahip çıkın 8 bin depreme neden olan Kırkağaç fay hattı üstündeki bölge yerleşime kapandı Yerde bulduğu kaya parçası sayesinde 2 milyonluk servete kondu Neven Subotic, Denizlispor ile sözleşmesini tek taraflı feshetti İstanbul'un göbeğinde dehşet! Önünü kestikleri otobüsün camını kırıp şoförü ve oğlunu darp ettiler İmamoğlu'ndan "Sizi, Cumhurbaşkanı olarak da görmeyi isteriz" diyen vatandaşa yanıt