Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Adıyaman'da İşyeri ve Otomobil Kunaklandı - Son Dakika

Adıyaman'da İşyeri ve Otomobil Kunaklandı

Adıyaman'da, dün gece park halindeki bir otomobil ile bir oto kiralama firmasına ait işyeri, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce benzin dökülüp ateşe verilerek kundaklandı.

Adıyaman\'da İşyeri ve Otomobil Kunaklandı
12.01.2012 - 10:34,

Adıyaman'da, dün gece park halindeki bir otomobil ile bir oto kiralama firmasına ait işyeri, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce benzin dökülüp ateşe verilerek kundaklandı. Çıkan yangınlarda maddi hasar meydana gelirken, polis saldırganlara yönelik çalışma başlattı.

İlk olay, gece geç saatlerde Mimar Sinan Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde meydana geldi. Bulvar üzerinde oturan Yılmaz Tümen'in evinin önüne park ettiği 27 L 9107 plakalı otomobil, geç saatlerde alev aldı. Mahalle sakinlerinin ihbarda bulunmasının ardından olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye erlerinin çalışması ile söndürülen otomobilde maddi hasar meydana gelirken, polisler de çevrede inceleme yaptı. Yapılan araştırmada üzerine benzin döküldükten sonra ateşe verildiği saptanan otomobilin sahibi, kimseyle husumeti olmadığını ifade edip saldırgan kişi ya da kişilerden şikayetçi oldu.

Geç saatlerde yine Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Abuzer Ateş'in oto kiralama firmasına ait büro kundaklandı. İşyerinden yükselen alevleri görenlerin ihbarda bulunmasının ardından olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti. Kısa sürede söndürülen yangının ardından işyerindeki mobilya malzemeleri kullanılamaz hale geldi. Maddi hasar oluşan yangının, işyerinin camının kırılmasının ardından içeriye benzin şişeleri atılarak yapıldığı belirlendi.

Polis, her 2 kundaklama olayının ardından kentte güvenlik önlemlerini artırırken, terör örgütü PKK taraftarlarınca yapılmasından şüphelenilen saldırıları gerçekleştiren kişi ya da kişilerin bulunmasına yönelik çalışmasını sürdürüyor. - Adıyaman

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Adıyaman'da İşyeri ve Otomobil Kunaklandı - Son Dakika


Advertisement