Adıyaman'daki tutuklular hasar nedeniyle Gaziantep, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş'a nakledilmeye başlandı - Son Dakika

Adıyaman'daki tutuklular hasar nedeniyle Gaziantep, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş'a nakledilmeye başlandı

3 ay önce

Adıyaman Cezaevi'ndeki hükümlüler, depremde oluşan hasar nedeniyle Gaziantep, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş'a naklediliyor. Adalet Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada hükümlülerin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Adıyaman Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda bazı bölmelerde kısmi çatlaklar oluştuğu için 814 hükümlü ve tutuklu tedbiren Gaziantep, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş'taki cezaevlerine nakledilmeye başlandı.

Adalet Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

" Elazığ'da meydana gelen Sivrice merkezli deprem haberi alınır alınmaz Adalet Bakanlığı bünyesinde bir kriz merkezi oluşturuldu. Bu kapsamda, deprem bölgesindeki adliye ve ceza infaz kurumlarında uzmanlar eşliğinde detaylı incelemeler yapılmıştır. İncelenen bina ve kurumlarımızda küçük çaplı hasarlar görülmüş, herhangi bir can kaybı ya da yaralanmanın bulunmadığı tespit edilmiştir.

NAKİLLER BAŞLADI

Adıyaman Kapalı Ceza İnfaz kurumunda bazı bölmelerde kısmi çatlaklar oluştuğu için 814 hükümlü ve tutuklu tedbiren Gaziantep, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş'taki cezaevlerine nakledilmeye başlanmıştır.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun."

Adıyaman'daki tutuklular hasar nedeniyle Gaziantep, Şanlıurfa ve Kahramanmaraş'a nakledilmeye başlandı
Deprem sonrası hasar oluşan Adıyaman Cezaevi boşaltılıyor
Son Dakika

Yasağı dinlemeyen gencin para cezasına tepkisizliği dikkat çekti: Problem değil
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Helin Bölek'i öldürüp etrafında dans ettiler, yamyamlarda var bu yöntem 17 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunup "Sana koronavirüs bulaştırdım" dedi