Adıyaman Sağlık Müdürü Taş Açıklaması - Son Dakika

Adıyaman Sağlık Müdürü Taş Açıklaması

04.01.2012 18:01
Adıyaman Sağlık Müdürü Taş Açıklaması, System.String[]

Adıyaman Sağlık Müdürü Mehmet Emin Taş, 'Yeşil Kart' uygulamasının tamamen kalktığını bildirdi.

Adıyaman Sağlık Müdürü Mehmet Emin Taş, 'Yeşil Kart' uygulamasının tamamen kalktığını bildirdi.

Taş, yaptığı yazılı açıklamada, Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yeşil kart uygulamaları hakkındaki yazıları gereği il ve ilçelerde faaliyet gösteren Yeşil Kart bürolarının faaliyetlerine son verildiğini belirtti.

Bundan sonra yeşil kart uygulamalarının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile gerçekleştirileceğini belirten Taş, şunları kaydetti:

"30 Aralık 2011 Cuma günü itibarı ile Sağlık Bakanlığı tarafından koordine edilen Yeşil Kartlı hastaların vize edilmesi ve provizyonlarının hastaneler ve eczanelere bildirilmesini sağlayan internet sayfaları kullanıma kapatılarak Yeşil Kartlı şahısların Sosyal Güvenlik Kurulu Başkanlığı Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından talep edilmesi kararlaştırıldı.

01.01.2012 tarihinden itibaren yeşil kart sahibi vatandaşların vize tarihlerinin bitiminde Genel sağlık sigortası iş ve işlemleri için Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı bünyesinde ilgili birime başvurmaları ve Genel Sağlık Sigortasından faydalanabilmek için gelir tespitlerini il ve ilçelerde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile gerçekleştirilmeleri gerekmektedir."

- ADIYAMAN

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Adıyaman Sağlık Müdürü Taş Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Erdoğan Manisa'daki enerji santrallerinin açılışını gerçekleştirdi: Yerli kaynaklarımıza dayalı enerji sistemi kuracağız Güzel model Anna Falchi, Lazio'nun Roma galibiyeti sonrası soyundu Usta besteci ve eğitmen Muammer Sun'ın vefatı sanat dünyasını yasa boğdu 14 yaşındaki kız çocuğuna tacizde bulunan market sahibine gözaltı! "Ben ettim, sen etme" diye yalvarmış Türk futboluna damga vuran G.Saray-Trabzonspor maçının hakemi Deniz Ateş Bitnel, yıllar sonra günah çıkardı Dünya, öz kızlarını 5 yıldır kafese kapatan aileyi konuşuyor! Kıyafetlerini yediği için çuval giydirmişler Gökten başına servet yağdı! Evinin çatısına düşen göktaşına müşteri arıyor MHP'li başkandan saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'la ilgili tepki çeken paylaşım