Adıyaman Tanıtım Günleri - Son Dakika

Adıyaman Tanıtım Günleri

21.06.2013 15:21
Adıyaman Tanıtım Günleri, System.String[]

Adıyaman, 27 30 Haziran arasında Ankara'da tanıtılacak

Vali Mahmut Demirtaş, 27-30 Haziran arasında Ankara'da yapılacak "Adıyaman Tanıtım Günleri"nin hazırlıklarının tamamlandığını söyledi.

Demirtaş, Seyir Tepesi'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, "Adıyaman Tanıtım Günleri" hakkında gazetecilere bilgi verdi.

Ankara'da 4 gün sürecek etkinliklerin Adıyaman'ın turizm potansiyelini harekete geçireceğini belirten Demirtaş, "Tanıtım günleri ilimizin markalaşması,  kültür ve turizm açısından cazibe merkezi haline dönüştürülmesi, ulusal ve uluslararası alanda sahip olduğu değerlerin tanıtılması için büyük önem taşımaktadır" dedi.

Tanıtım günleri için başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanlara ve tüm milletvekillerine davetiye gönderdiklerini ifade eden Demirtaş, etkinlik hazırlıklarının tamamlandığını kaydetti.

Kentin kültüründen sanayisine, doğal güzeliklerinden mutfağına kadar tüm değerlerinin tanıtılacağını vurgulayan Demirtaş, şöyle konuştu:

"Atatürk Kültür Merkezi'nde toplam 2 bin 600 metrekarelik alanda ilimizde faaliyet gösteren kamu ve özel sektörden 75 civarında katılımcı ile kentimizi anlatacağız. Ayrıca, organizasyon sergi salonunda ilimizin tarihine, kültürüne, edebiyatına yön vermiş şahsiyetler ile Adıyaman fotoğraflarından oluşacak bir sergi açılacak.

Açılış töreninde ilimiz sanatçılarından Latif Doğan, Nurettin Rençber, Kahtalı Hamido, Haydar Ulaş, Tuncay Okutan, Gülüstan ve Haşim Tokdemir, Onur Sarıgül ve Mehmet Aslan konser verecek." - Adıyaman

Adıyaman Tanıtım Günleri

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Adıyaman Tanıtım Günleri - Son Dakika


Son Dakika

Paula Dapena isimli kadın futbolcu, Maradona'yı anmayı reddetti: İstismarcı ve tecavüzcüye saygı duymam 9 ayda 3 kez korona olan 101 yaşındaki kadın taburcu oldu MasterChef'te talihsiz kaza! Parmağı kesilen Barbaros hastaneye götürüldü CNN'in ele geçirdiği gizli belgelerde Çin'in yanlış bilgiler paylaştığı iddia edildi Trakya'da etkili olan kar yağışı İstanbul'un kapısına dayandı Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Hafta içi saat 21.00-05.00 arası, hafta sonu ise kesintisiz sokağa çıkma kısıtlamasının detayları belli oldu İngiliz şarkıcı Rita Ora'nın iç çamaşırsız pozu takipçilerinden tam not aldı