Adıyaman Valisi Demirtaş Göreve Başladı - Son Dakika

Adıyaman Valisi Demirtaş Göreve Başladı

22.08.2012 14:38
Adıyaman Valisi Demirtaş Göreve Başladı, System.String[]

İçişleri Bakanlığı'nın son Valiler Kararnamesi ile Adıyaman Valiliği'ne atanan Mülkiye Başmüfettişi Mahmut Demirtaş, yeni görevine başladı.

İçişleri Bakanlığı'nın son Valiler Kararnamesi ile Adıyaman Valiliği'ne atanan Mülkiye Başmüfettişi Mahmut Demirtaş, yeni görevine başladı. Makamına oturan Demirtaş, gazetecilere yaptığı ilk açıklamasında ekip ruhuyla çalışacağını belirterek "Komagene Krallığı'nın eşsiz hoşgörüsü ve birlikte yaşamanın en güzel örneklerinin yaşandığı Adıyaman'da hizmet etmekten dolayı onur ve mutluluk duyuyorum" dedi.

Son Valiler Kararnamesi'nde Adıyaman Valisi Ramazan Sodan'ın merkez valiliğine atanmasının ardından, yerine Mahmut Demirtaş göreve başladı. Sabah saatlerinde yeni görevine başlayan Demirtaş için valilik binası önünde tören düzenlendi. Polis merasim mangası ve çeşitli kurum amirleri tarafından karşılanan Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, yeni makam koltuğuna oturdu.

Adıyaman Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, Jandarma Garnizon Komutanı Albay Yusuf Yalçın, Emniyet Müdürü Mehmet Bilici tarafından yeni görevi tebrik edilen Vali Demirtaş, gazetecilere ilk açıklamasını yaptı. Ekip ruhuyla Adıyaman'a hizmet etmeye geldiğini belirten Vali Demirtaş şöyle konuştu:

"Bakanlar Kurulu'nun 3 Ağustos 2012 tarihinde 3511 sayılı kararnamesiyle Adıyaman'a vali olarak atamam yapıldı. Tarihi, kültürü, enerji kaynakları, Komagene Krallığı'nın eşsiz hoşgörüsü ve birlikte yaşamanın en güzel örneklerinin yaşandığı Adıyaman'da vali olarak hizmet edecek olmanın onur ve mutluluğunu yaşarken, aynı zamanda bu şerefli görevin ağır sorumluluğunun da farkında olduğumu ifade etmek istiyorum."

Vali Demirtaş, makamında bir süre tebrikleri kabul etti. - Adıyaman

Adıyaman Valisi Demirtaş Göreve Başladı
Adıyaman Valisi Demirtaş Göreve Başladı
Adıyaman Valisi Demirtaş Göreve Başladı
Adıyaman Valisi Demirtaş Göreve Başladı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Adıyaman Valisi Demirtaş Göreve Başladı - Son Dakika


Son Dakika

Vapurdan atlayarak canına kıyan kadının intiharı kamerada 760 gole ulaşan Ronaldo, tarihin en golcü futbolcusu oldu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Milli Görüş'ün saygın ismi Doç. Dr. Nedim Urhan ile görüştüğü ortaya çıktı Korona nedeniyle zor günler geçiren restoran ve kafelerden yeniden açılmak için 5 maddelik öneri Sadakatsiz'in bölüm sonu izleyicileri ekrana kilitledi! Bir kişi Asya'nın gözünün önünde inşattan düştü Survivor 2021'in 10. bölüm fragmanı yayınlandı! "Çok üzücü bir durum var" diyen Acun Ilıcalı, acil durum konseyi yapıyor ABD'nin yeni başkanı Joe Biden, Beyaz Saray'da! Koltuğa oturur oturmaz Trump'ın izlerini silmeye başladı Vatandaşın çektiği 'ayçiçek yağı' videosu, sosyal medyanın gündeminde oturdu