Adliye Personeline İletişim Semineri - Son Dakika

Adliye Personeline İletişim Semineri

18.01.2019 10:54

Adliye personeline iletişim semineri Ünlü hayat koçu Oğuz Saygın adliye çalışanlarıyla buluştuBURSA - Kişisel gelişim ve NLP uzmanı Oğuz Saygın, Bursa'da adliye çalışanlarına seminer verdi.

Adliye personeline iletişim semineri

Ünlü hayat koçu Oğuz Saygın adliye çalışanlarıyla buluştu

BURSA - Kişisel gelişim ve NLP uzmanı Oğuz Saygın, Bursa'da adliye çalışanlarına seminer verdi.

Oğuz Saygın, adliye personeline vatandaşlarla nasıl konuşacakları, beden dilini nasıl kullanacakları hakkında seminer verdi. Seminere Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, Denetimli Serbestlik Müdürü Serkan güler, adliye çalışanlarıyla birlikte bir çok hakim ve savcı katıldı. Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, "Kişisel gelişim konusunda Oğuz Saygın son derece ehil biri. Etkili iletişim, motivasyon, farklı kişilik türleri, insanları tanıma sanatı ve stres yönetimi konularında Türkiye'nin değişik noktalarında gitmediği yer kalmadığını biliyorum. Bizim değer verdiğimiz bir büyüğümüzdür. Kendisinin faydalı olacağına inancım tamdır. Bizim işimiz insanlarla, adliye olarak işimiz yüzde yüz insanlardır. Dolayısıyla insanlarla etkileşimimiz ve iletişimimiz çok önemli. İletişim kurarken doğru yöntemlerle kurmak, insanı tanımak adına doğru yöntemi bilmek aslında işimizi kolaylaştıracak unsurlardır. Bunun yöntemlerini bilmek adına bugün bu semineri düzenledik" dedi.

NLP uzmanı Oğuz Saygın, "Bugün burada bütün adliye çalışanları, hakim ve savcı arkadaşlarımıza etkin iletişim ve insanları tanıma sanatı hususunda bilgi vereceğim. Burada beden dilinin önemini, asık surat ve gülen surat arasındaki farkı ve farklı insan kişiliklerine nasıl davranmamız gerektiği konusunda bir seminer vereceğim" dedi.

Gülümsenin aslında iş hayatında ne kadar önemli olduğunu vurgulayan Saygı, "Gülümserken yüz kaslarımızın çalışması lazım. Çinliler mesela gülümsemeyi bilmeyenler dükkan açmasın derler. Yani gülümsemesini bilmeyen insan hakikaten dükkan açmasın. Tabii burası adliye. Bu konu çok önemli, ama buraya gelen vatandaşlara hafif de olsa biraz gülümsemek daha iyi olacaktır" diye sözlerine son verdi.

Adliye Personeline İletişim Semineri
Adliye Personeline İletişim Semineri
Adliye Personeline İletişim Semineri
Adliye Personeline İletişim Semineri

- Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Adliye Personeline İletişim Semineri - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

AK Partili başkan, belediyenin arsasını kendi vakfına devreden AK Partili selefini mahkemeye verdi Yasak Elma'dan 5 oyuncu birden ayrılıyor! Başrol Şevval Sam'dan ilk yorum geldi Milyonları ilgilendiren borç yapılandırmasının detayları belli oldu! Peşin ödeyen büyük indirimi kapar Türkiye'nin Libya'ya verdiği sahil güvenlik eğitimine İtalyan basınından ilginç yorum: Anahtar Erdoğan'ın elinde Dert dinleme başı 10 TL alan genç gezgin, derdiyle kendisini ağlatana da 100 TL veriyor Görevini kötüye kullanan doktor, 17 yaşındaki öğrencisiyle cinsel ilişkiye girip çıplak fotoğraflarını istedi Paraları Türk lirası karşısında değer kazanınca Bulgarlar Edirne'ye akın etti Elini kıyma makinesine kaptıran asker, 2 saatlik operasyonla kurtarıldı