Adnan Oktar'a açılan davada adı vardı! TCDD Genel Müdürü Murat Atik görevden alındı - Son Dakika

Adnan Oktar'a açılan davada adı vardı! TCDD Genel Müdürü Murat Atik görevden alındı

14.09.2021 16:30

TCDD'de 6 Eylül'de göreve başlayan Genel Müdür Murat Atik, bir hafta sonra görevden alındı. TCDD'nin başına getirilmesi sonrasında tartışmalara sebep olan Atik'in adı 2008 yılında Oktar'a açılan davanın 40. sırasında geçiyordu. Atik'in görevden alınması sonrasında yerine Genel Müdür Yardımcısı Metin Akbaş geldi.

20 Eylül 2019'da TCDD'ye Genel Müdür olarak atanan Ali İhsan Uygun, 4 Eylül'de görevden alındı. Yerine ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Sun Group Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkerim Murat Atik getirildi. Atik, 6 Eylül'de Uygun'dan görevi devraldı. Atik'in göreve getirilişi TCDD'de bürokrasisinde tam bir şok etkisi yarattı.

YERİNE YARDIMCISI METİN AKBAŞ ATANDI

Çünkü, TCDD'de tecrübesi olmayan bir kişinin uzun ömürlü olmayacağı yorumları yapıldı. Beklentiler doğru çıktı ve Atik, 7 günlük genel müdürlüğünden el çektirildi. İstifası alınan Atik'in yerine ise Genel Müdür Yardımcısı Metin Akbaş atandı. Son dönemde böylelikle 7 defa genel müdür değişikliğine gidilmiş oldu.

Adnan Oktar'a açılan davada adı vardı! TCDD Genel Müdürü Murat Atik görevden alındı

İLK ÖZEL YOLCU TAŞIMA LİSANSINI ALAN ŞİRKET

Atik'in başında olduğu Sun Group 1993 yılından bu yana ticari faaliyet yürütüyor. 28 Aralık 2020'de Ulaştırma Bakanlığı'ndan demiryolları için Türkiye'nin ilk özel yolcu taşıma lisansını alan şirket oldu.

OKTAR DAVASINDA ADI GEÇİYORDU

Sözcü'nün haberine göre Atik'in adı 2008 yılında Oktar'a açılan davada da geçiyordu.

Son Dakika Güncel Adnan Oktar'a açılan davada adı vardı! TCDD Genel Müdürü Murat Atik görevden alındı - Son Dakika


Advertisement