Son Dakika Haberleri: Adnan Oktar Örgütüne Kazakistan'dan Her Ay 1 Milyon Dolar Geldiği Ortaya Çıktı

Adnan Oktar Örgütüne Kazakistan'dan Her Ay 1 Milyon Dolar Geldiği Ortaya Çıktı

7 ay önce

Suç örgütü olma suçundan tutuklanan Adnan Oktar'ın örgütüne Kazakistan'daki şirketinden ayda bir milyon dolar, Dubai'deki şirketlerinden de yüklü miktarda para geldiği ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının Adnan Oktar Örgütüne yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında çok önemli ayrıntılara ulaşıldı. Soruşturma dosyasına giren bir bilgiye göre örgüte Kazakistan ve Dubai'deki şirketlerinden yüklü miktarda para geliyordu. Buna göre bu iki ülkedeki şirketlerinden örgüt için gelen paranın ayda birkaç milyon dolar olduğu belirtildi.

3 AYRI ÇANTA İÇİNDE 1 MİLYON DOLAR'A YAKIN PARA GELİYOR

Sözcü'den Can Özçelik'in haberine göre Kazakistan'da kurulan şirket üzerinden ayda 1 milyon dolara yakın paranın Türkiye'de örgütün finansmanında kullanıldığının tespit edildiği ifade edildi. Paranın Kazakistan'dan İstanbul'a nakit olarak getirildiği bir kısmının da örgüt şirketlerine yapılan ödemeler adı altında bankalar üzerinden havale yoluyla gönderildiğinin saptandığı öğrenildi.

Dubai'deki şirket üzerinden de milyon dolarların örgüte aktarıldığı ifade edilirken bu paranın da nakit olarak örgüte teslim edildiği bildirildi. Ayda birkaç kez yapılan bu para transferinde her getirilen çanta içinde ortalama 300 bin dolar para olduğunun belirlendiği ifade edildi.

GÜNLÜK HARCAMALAR ÖRGÜT ÜYELERİNİN KREDİ KARTINDAN YAPILIYOR

Soruşturma dosyasına giren bir başka bilgiye göre Adnan Oktar Örgütü'nün günlük harcamalarını da zengin mensuplarının kredi kartlarıyla yapıldığı belirlendi. Maddi olarak iyi durumda olan örgüt mensuplarının kredi kartlarını örgüte tahsis ettikleri ve yapılan harcamaların bu kartlarla veya zengin örgüt üyeleri tarafından karşılandığının saptandığı ifade edildi. Bu harcamaların genelde market alışverişi, yol masrafı ve konaklama giderleri olduğu öğrenildi.

Türk Masonlar, Adnan Oktar'ın Para Karşılığında Mason Olduğunu Yalanladı

Adnan Oktar'ın Kediciklerle Birlikte Olup Olmadığını Tespit Etmek İçin DNA Testi Yapıldı

Adnan Oktar, İsrail'in Kendisini Mehdi Olarak Kabul Ettiğini İddia Etti

Adnan Oktar Operasyonunda Tutuklanan Kediciklerin İlk İsteği Kuaföre Gitmek Oldu

Adnan Oktar'ın Öz Kardeşlerle Evli Olduğu, Kayınvalidesine de "Sevgilim" Dediği Ortaya Çıktı

Adnan Oktar'ın Kediciklerinin Odasından Yüzlerce Vitamin Şişesi Çıktı

Cezaevinde Yatan Adnan Oktar, Haftalık 300 TL Harcayabilecek
Kim Kardashian, Sadece Göğüs Ucunu Kapatan Elbisesiyle Tüm Dikkatleri Üzerine Çekti Ankara Barosu, Polisin Eylemciye Yaptığı Hareket Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Çocuklar Duymasın'ın Emine'si, Gerçek Hayattaki Haliyle Ağızları Açık Bıraktı