Adnan Yücel Şiir ve Öykü Yarışması - Son Dakika

Adnan Yücel Şiir ve Öykü Yarışması

23.01.2013 14:40
Adnan Yücel Şiir ve Öykü Yarışması, System.String[]

Adnan Yücel Şiir ve Öykü Yarışması başvuruları başladı.

2. Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali kapsamında, Şiir ve Çocuk Öykücülüğü dallarında olmak üzere iki ayrı dalda yarışma düzenlenecektir. Etkinlik, 22 Temmuz 2002 tarihinde yaşamını yitiren Adnan Yücel'i ve yapıtlarını genç kuşaklara aktarmak ve tanıtmak amaçlı olarak iki yıldır düzenleniyor. Bu yılki yarışmaların teması, "Savaş ve Çocuklar" olarak belirlendi. Şiir kitabı dalında, daha önce kitabı yayınlanmış şairler; yayınlanmış bir şiir kitabıyla ya da kitap bütünlüğü içeren şiir dosyasıyla, kitap yayınlamamış şairler de en az 5 şiirle katılabilecek.

Çocuk öykücülüğü dalında ise kitap yayınlamamış genç yazarlar en az 3 öyküyle katılabiliyor. Yarışmada dereceye giren şiirler ve öyküler bir kitapta toplanıp basılacak. Yarışma başvurusu Yarışmaya son katılım tarihi ise 1 Nisan 2013 olarak belirlendi. 7 Mayıs 2013 günü açıklayacak sonuçların ardından ödül töreni, 31 Mayıs-1-2 Haziran 2013 tarihleri arasında düzenlenecek olan 2. Adnan Yücel Edebiyat ve Sanat Festivali etkinlikleri sırasında yapılacaktır.

Yarışmasının seçici kurulu ise şu şekilde;

ŞİİR DALINDA

Gülsüm Cengiz

Sennur Sezer

Aba Müslim Çelik

Evren Barış Yavuz

Ali Öztürk

ÖYKÜ DALINDA

Adnan Özyalçıner

Medine Sivri

Atilla Keskin

Şaban Akbaba

Aysel Korkut

İdris Yiğit

Adnan Yücel Şiir ve Öykü Yarışması

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Adnan Yücel Şiir ve Öykü Yarışması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Antalya depremi neden şiddetli hissedildi? Prof. Dr. Naci Görür, sebebini anlattı Sokak kısıtlaması bile denize girmelerine engel olamadı Kısıtlamayı ihlal eden çocuklar polisleri görünce tehlikeye aldırmadan bir duvarın üstünde saklandı Koronavirüs aşısını bulan Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf: Aşıdan sonra virüsün bulaştırıp bulamayacağından emin değiliz Son Dakika! Soylu'dan, Kılıçdaroğlu'nun "Takip ediliyorum" açıklamasına yanıt: Tamamen gündemi değiştirme çabası ve iftiradır Erdoğan ile Bilal Göregen'in montaj videosunu gerçek zanneden Seren Serengil alay konusu oldu Sokağa çıkma kısıtlaması sayesinde İspanya'da vaka sayısı 1 ayda 25 binden 5 bine düştü Oyuncu Selahattin Taşdöğen, metrobüsteki güvenlik görevlileriyle tartışıp karakolluk oldu