Son Dakika Haberleri: ADÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği açıldı

ADÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği açıldı

11 yıl önce

McDonald's Çocuk Vakfı tarafından, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne yaptırılan çocuk sağlığı ve hastalıkları polikliniği törenle açıldı. Çocuklarını hastaneye getiren ailelerin konforlu bir ortamda beklemesi amacıyla başlatılan proje, vakfın Türkiye'deki 22. çalışması oldu.

ADÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Polikliniği açıldı, System.String[]
McDonald's Çocuk Vakfı tarafından, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne yaptırılan çocuk sağlığı ve hastalıkları polikliniği törenle açıldı. Çocuklarını hastaneye getiren ailelerin konforlu bir ortamda beklemesi amacıyla başlatılan proje, vakfın Türkiye'deki 22. çalışması oldu.

Hastane bahçesinde tefriş edilen polikliniğin açılışına Aydın Valisi Mustafa Malay, Belediye Başkanı İlhami Ortekin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halil İbrahim Aktemur, İl Jandarma Komutanı Albay Mehmet Tire, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu, McDonald's Çocuk Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sadi Fansa ve davetliler katıldı.

Törende konuşan Vakıf Başkanı Fansa, hasta çocuklara ve ailelerine yönelik projelerinin devam edeceğini belirtti. Fansa, "Faaliyete geçtiği 2001 yılından itibaren çocuk sağlığı alanında birçok önemli projeyi hayata geçiren vakfımız, İstanbul dışında Afyon, KonyaKayseriÇorlu, Şanlıurfa ve İzmir'deki projeleriyle hastanede yatan çocukların yüzünü güldürmeye, refakatçi annelerin günlük ihtiyaçlarını karşılayarak ev konforunu yaşatmaya devam ediyor" dedi.

Geleceğin teminatı çocukların sağlıklı yetişmesinin önemine değinen Vali Malay da emeği geçen herkese teşekkür etti. Malay anne, baba ve sağlık personelinden çocukların iyi yetiştirilmesini istedi.Reytinglerde Çakılan Çocuklar Duymasın Final Yapıyor SONAR Başkanı Bayrakçı: Erdoğan ile Gül İkinci Tura Kalırsa Erdoğan, Gül'ü Yener

Partilere Aktarılacak 547.4 Milyonluk Ödenekten İyi Parti Pay Alamayacak