AEÜ'de 200 hastaya açık kalp ameliyatı yapıldı - Son Dakika

AEÜ'de 200 hastaya açık kalp ameliyatı yapıldı

12.10.2019 17:55
AEÜ'de 200 hastaya açık kalp ameliyatı yapıldı, System.String[]

Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. İhsan Sami Uyar, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde son bir yılda 200 açık kalp ameliyatı yaptıklarını bildirdi.

Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. İhsan Sami Uyar, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde son bir yılda 200 açık kalp ameliyatı yaptıklarını bildirdi.

İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Kırşehir Eğitim Araştırma Hastanesinde son bir yılda, açık kalp ameliyatları, tıkalı damarlara müdahale gibi kalp ve damar hastalıkları tedavilerinin başarıyla yapıldığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ahi Evran Üniversitesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. İhsan Sami Uyar, 1 doçent, 2 Dr. Öğr. Üyesi, uzman hekim ve hemşireler ile cerrahi çalışmalar yaptıklarını ifade etti.

Türkiye'deki açık kalp cerrahisi yapan merkezler arasında Kırşehir'in en başarılı illerden birisi olduğunu ileri süren Uyar, şunları kaydetti:

"Son bir yılda hastanemizde 200 açık kalp ameliyatı yapıldı. Açık kalp cerrahisindeki ölüm oranımız yüzde 1'in altındadır. Malzeme ve teknik alt yapı sorunumuz bulunmuyor. Hastanemizde 5 yataklı kalp hastalarına özel yoğun bakım ünitesi ve 2 cerrahi salon var. 32 şah damarı ve 62 atardamar tıkanıklığına cerrahi yöntemler uyguladık. Operasyonlarda hastalarda herhangi bir sorun yaşanmadı. Ameliyatlar çok düşük maliyetle yapılmasıyla birlikte, hastalara çok büyük faydalar sağlamaktadır. Felç, inme riski altında olan hastalarda, operasyonlarla risk tamamen ortadan kalmaktadır."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel AEÜ'de 200 hastaya açık kalp ameliyatı yapıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Yunanistan'ın "Oruç Reis" iftiralarına Dışişleri Bakanlığı'ndan sert yanıt: Kıta sahanlığı dahilinde Ermenistan, Dağlık Karabağ'a getirdiği PKK'lı teröristlere Azerbaycan askeri üniforması giydirdi 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü 6 maçta 6 gol atan Alanyasporlu Davidson, Süper Lig gol krallığında zirveye oturdu Meteoroloji'den 4 il için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı Tehditlere boyun eğmeyen Erdoğan, ABD'ye meydan okudu: Yaptırımın ne ise geç kalma yap Karadeniz'de keşfedilen doğal gazın değeri 80 milyar dolar Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı