Afad'dan Orman Yangını Uyarısı - Son Dakika

Afad'dan Orman Yangını Uyarısı

01.07.2022 23:17
Afad'dan Orman Yangını Uyarısı

AFAD, “Muğla, İzmir, Manisa, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale illerimizde hafta sonu etkili olacağı tahmin edilen şiddetli rüzgarın orman yangınını riskini artıracağından, vatandaşlarımızın orman alanlarında kesinlikle ateş yakmaması önem arz etmektedir” uyarısını yaptı.

AFAD, " Muğla, İzmir, Manisa, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale illerimizde hafta sonu etkili olacağı tahmin edilen şiddetli rüzgarın orman yangınını riskini artıracağından, vatandaşlarımızın orman alanlarında kesinlikle ateş yakmaması önem arz etmektedir" uyarısını yaptı.

AFAD, Ege Bölgesi'nde hafta sonu öngörülen şiddetli rüzgar nedeniyle, ormanlık alanda ateş yakılmaması uyarısı yaptı. AFAD'ın sosyal medya hesabından şu açıklama yapıldı:

"Muğla, İzmir, Manisa, Bursa, Balıkesir ve Çanakkale illerimizde haftasonu etkili olacağı tahmin edilen şiddetli rüzgarın orman yangınını riskini artıracağından, vatandaşlarımızın orman alanlarında piknik, tarla temizliği ve anız sebepleriyle kesinlikle ateş yakmaması, görülen ateş veya dumanı 112'ye bildirmesi önem arz etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUMLAR
500
Balıkesir ve Çanakkale'deki gazete çalışanlarına siber ve bilgi güvenliği eğitimi verilecek Balıkesir ve Çanakkale'deki gazete çalışanlarına siber ve bilgi güvenliği eğitimi verilecek Konut satışları Temmuz'da yüzde 12,9 azaldı Konut satışları Temmuz'da yüzde 12,9 azaldı Manisa'da trenin çarptığı bir kişi hayatını kaybetti Manisa'da trenin çarptığı bir kişi hayatını kaybetti
Kaynak: ANKA

Son Dakika Güncel Afad'dan Orman Yangını Uyarısı - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement