AFAD'ta Haberleşme Toplantısı - Son Dakika

AFAD'ta Haberleşme Toplantısı

27.06.2018 10:31
AFAD'ta Haberleşme Toplantısı, System.String[]

TAMP kapsamında yerel düzey Haberleşme Hizmet Grubu ana çözüm ortağı olan Bilgi Teknolojileri Kurumu İstanbul Bölge Müdürlüğü, haberleşme çözüm ortakları ve destek çözüm ortakları ile bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yaptı.

Çanakkale AFAD toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya haberleşme çözüm ortakları olan Türk Telekom, PTT Başmüdürlüğü, Avea AŞ, Turkcell AŞ ve Vodafone AŞ ile destek çözüm ortakları olan Boğaz ve Garnizon Komutanlığı, 2. Kolordu Komutanlığı, İl Jandarma Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, DSİ 252. Şube Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Gurup Komutanlığı, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve TRAC Çanakkale Şubesi temsilcileri katıldı.

Toplantıda, Bilgi Teknolojileri Kurumu İstanbul Bölge Müdürlüğü tarafından Haberleşme Hizmet Grubunun amacı ve olası afetlerde hizmet grubunda görev alan birimlerin rolleri ile sorumlulukları hakkında bilgilendirmeler yapılarak afet ve acil durumların öncesi, sırası ve sonrası için hizmet grubu planının önemine değinildi.

Bilgilendirmelerin? ardından acil durum hizmet grupları kapsamında yapılan plan ve yerel kapasite hakkında istişarelerde bulunuldu.

AFAD MÜDÜRÜ ZİYARET ETTİ

AFAD İl Müdürü Levent Yılmaz ve 116'ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Topuz, Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında yapılan bilgilendirme ve değerlendirme toplantısının ardından PTT Başmüdürü Yaşar Öztürk ve Türk Telekom İl Müdürü Hacı Öztürk'ü ziyaret etti.

Afet ve acil durum hallerinde haberleşmenin ve kurumsal işbirliğinin önemine değinilen ziyaretlerde, Çanakkale'nin haberleşme altyapısı ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.?

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel AFAD'ta Haberleşme Toplantısı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Depremde tuzla buz olan Doğanlar Apartmanı'yla ilgili kan donduran gerçek ortaya çıktı! Belediye 2 yıl önce çürük raporu vermiş Tuvana Türkay'ın da koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı Paşinyan'dan skandal Karabağ sözleri: Azerbaycan bölgeyi ele geçirirse soykırım yapacak Bolu'ya mevsimin ilk karı düştü Tepkilerin ardından Macron geri adım attı: Charlie Hebdo karikatürlerini desteklemiyoruz Bursaspor Boluspor'u 4-2 yendi, Ali Akman performansıyla göz doldurdu Anne ve 3 çocuğu enkaz altından çıkarılmıştı! Sağ kurtarılan bir çocuk hastanede hayatını kaybetti Şarkıcı Doğuş'tan kan donduran itiraflar: Birini öldürmeye teşebbüs ettim