Afad'ta Masabaşı Tatbikatı Gerçekleştirildi - Son Dakika

Afad'ta Masabaşı Tatbikatı Gerçekleştirildi

12.09.2018 18:40
Afad'ta Masabaşı Tatbikatı Gerçekleştirildi, System.String[]

Çankırı İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından masabaşı tatbikatı gerçekleştirildi.

Çankırı İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından masabaşı tatbikatı gerçekleştirildi.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıda konuşan Vali Hamdi Bilge Aktaş, olağanüstü durumların insan hayatını doğrudan etkilediğini söyledi.

Olağanüstü durumların bir kısmının insanlar tarafından oluşturulduğunu bir kısmının ise doğal olduğunu belirten Aktaş, "Sellerin bazıları doğaldır, bazıları ise insanların yaptığı bazı şeylerden kaynaklanmakta. Bir de deprem gibi insanlarla hiç ilgisi olmayan doğrudan afet şeklinde olan şeyler vardır. Bu üç olay da biz kamu yönetimi olarak ne yapıyoruz? Kriz Yönetim Merkezi kuruyorsun, bazen bu kendisi de krize neden olabiliyor. Kriz Yönetim Merkezleri olağanüstü durumlar yaşandığı için yasaların getirdiği birçok şeyden muaf oluyor." diye konuştu.

Vali Aktaş'ın konuşmasının ardından AFAD İl Müdürü Hasan Sait Korkutata konuyla ilgili katılımcıları bilgilendirdi.

Toplantıya, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Öztürk, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Garnizon Komutanı Vekili Albay Oğuz Çiçek, İl Jandarma Komutanı Albay Hıdır Ayçiçek, ilgili kuruluş yetkilileri, ilçe belediye başkanları ve kaymakamlar katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Afad'ta Masabaşı Tatbikatı Gerçekleştirildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Protesto sonrası yayıncı kuruluş atağa geçti! Fenerbahçe'den yanıt gecikmedi Sibel Can ve Hakan Altun, şov projesiyle seyircilerin karşısına çıkıyor İçişleri Bakanı Soylu: Polis Arama Kurtarma Birimi'ni cuma günü başlatıyoruz Fenerbahçe, Ankaragücü maçı esnasında yayıncı kuruluşu protesto etti Ani bir kararla ayrılan Hadise ve Kaan Yıldırım sürpriz bir şekilde barıştı Çukur dizisinde Yamaç'a hayatının dayağını atan maskeli dövüşçünün kimliği ifşa oldu Son Dakika: Türkiye'de 18 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 164 kişi vefat etti, 5 bin 862 yeni vaka tespit edildi Yürek burkan olay! Yardım istemek için geldiği muhtarlıkta kalp krizinden öldü