Afetzede Çiftçilerin Borçları Ertelenebilecek - Son Dakika

Afetzede Çiftçilerin Borçları Ertelenebilecek

07.09.2012 10:00
Afetzede Çiftçilerin Borçları Ertelenebilecek, System.String[]

Gülşehir Ziraat Odası Başkanı Öz, kurulan komisyonun tespitinden sonra yaşanan afetlerden dolayı meydana gelen ürün kaybından zarar gören çiftçilerin borçlarının erteleneceğini söyledi.

Gülşehir Ziraat Odası Başkanı Dursun Öz, kurulan komisyonun tespitinden sonra sonrası, sel, su baskını, aşırı yağış, kar yağışı, dolu, don ve kuraklık nedeniyle yaşanan ürün kaybından zarar gören çiftçilerin borçlarının erteleneceğini söyledi.

28 Ağustos 2012 tarihli Resmi gazetede söz konusu erteleme kararının yayımlanması ve Nevşehir ilinin bu kapsama alınmasıyla Gülşehir'de de bu konuda çalışmaların başlatıldığını belirten Öz, Kaymakam başkanlığında kurulan komisyonla köylerde yapılacak incelemeler ve tespitler sonrası, sel, su baskını, aşırı yağış, kar yağışı, dolu, don ve kuraklık gibi afetlerden yüzde 30 ve üzeri zarar gören üreticilerin, Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının bir yıl ertelenebileceğini dile getirdi.

Bu kapsamda 1 Ocak 2012-28 Ağustos 2012 tarihler arasında oluşan afetlerin dikkate alınacağını kaydeden Öz, doğal afetlerden zarara uğrayan çiftçilerin ertelemeden yararlanmaları için 1 ay içerisinde müracaat etmeleri gerektiğini ifade etti.

Muhabir: Dilaver Can

Yayıncı: Yücel Velioğlu - NEVŞEHİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Afetzede Çiftçilerin Borçları Ertelenebilecek - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Meteoroloji 9 ilimizi sarı kod ile uyardı! Kuvvetli sağanak yağış etkili olacak Almanya'da otomobil kalabalığa daldı: 1 ölü, 3 ağır yaralı Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Seçimlere günler kala ABD, kıtalararası balistik füze testi yaptı "Ronaldo'yu asla geri çevirmem" sözüyle gündem olan G.Saray'ın eski yengesi isyan etti: Elinizi vicdanınıza koyun Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Son Dakika: Türkiye'de 29 Ekim günü koronavirüs nedeniyle 72 kişi vefat etti, 2319 yeni vaka tespit edildi Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk, doğum yaptı