Afgan Aktivistler Barış İçin Yürüyor - Son Dakika

Afgan Aktivistler Barış İçin Yürüyor

11.06.2018 15:26
Afgan Aktivistler Barış İçin Yürüyor, System.String[]

Afganistan'ın güneyindeki Helmend vilayetinden başkent Kabil'e doğru yola çıkan bir grup aktivist barış için yürüyor.

Afganistan'ın güneyindeki Helmend vilayetinden başkent Kabil'e doğru yola çıkan bir grup aktivist barış için yürüyor.

Tolonews'in haberine göre, 13 Mayıs'ta Helmend'den ayrılan 8 aktiviste, geçtikleri her bölgede destek verenler oluyor ve sayıları her durakta artıyor.

Afganistan hükümetiyle Taliban arasında ateşkes sağlanması ve savaşın sona ermesi çağrısı yapan grup, cuma günü vardıkları Gazne'de büyük bir kalabalık tarafından karşılandı.

Gazne'den sonraki durakları Vardak olacak grup, buradan Kabil'e yürüyecek.

Grubun bir üyesi, Gazne'de ummadıkları biçimde hoş karşılandıklarını belirterek, "Binlerce insan gelmişti. Din adamları halka bunun adaletin sesi olduğunu ve ülkede süregelen savaşın son bulması gerektiğini söyledi." ifadesini kullandı.

Bir diğer üye de dünyaya seslerini duyurmak için evden eve, köyden köye, vilayetten vilayete gideceklerini dile getirdi.

Aktivistler, yürüyüşten önce Leşkergah kentinde stadyum önünde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırının ardından Helmend'de barış için oturma eylemi yapmıştı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Afgan Aktivistler Barış İçin Yürüyor - Son Dakika


Son Dakika

Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 438 liradan işlem görüyor Sosyal medyada akılalmaz tuzak: Her sorunu çözdüklerini iddia edip büyü kargoluyorlar Yarı çıplak paylaşımlarına devam eden Deniz Akkaya, bu kez de yastık pozuyla olay oldu Biden'dan "Putin'le ne konuştunuz?" diye soran muhabire esprili yanıt: Seni konuştuk, iyi dileklerini iletti Son Dakika: Fahiş fiyat artışı yapan 120 firmaya 3,5 milyon lira ceza kesildi Hakkında yakalama kararı çıkartılan Youtuber Fariz, gözaltına alınma anını da şova çevirdi İngiliz model Daisy Lowe'dan taciz itirafı: Fotoğrafçım beni yatak odasına götürüp cinsel organını gösterdi Cengiz Kurtoğlu ağlayarak anlattı: Üvey annem beni buz gibi suyla banyo yaptırır ve döverdi