Afganistan'da 10 Yaşındaki Kız Çocuk Kendini Patlatmadan Önce Polise Teslim Oldu - Son Dakika

Afganistan'da 10 Yaşındaki Kız Çocuk Kendini Patlatmadan Önce Polise Teslim Oldu

25.01.2015 17:43
Afganistan'da 10 Yaşındaki Kız Çocuk Kendini Patlatmadan Önce Polise Teslim Oldu, System.String[]

Afganistan’ın güneyindeki Helmand vilayetinin merkezi olan Leşkergah'da intihar eylemcisi olarak kandırılan 10 yaşındaki kız çocuğu polise teslim oldu.

Afganistan’ın güneyindeki Helmand vilayetinin merkezi olan Leşkergah'da intihar eylemcisi olarak kandırılan 10 yaşındaki kız çocuğu polise teslim oldu.

Afganistan Emniyet Müdürlüğü'nün açıklamasına göre, 10 yaşındaki Gülsüm isimli kızı çocuğu çantasında patlayıcı maddelerin olduğunu belirterek polise başvurdu.

Daha önce Cebbar Şuca isimli Taliban komutanı tarafından kaçırıldığını kayden Gülsün, Şuca’nın kendisine zorla çanta dolu patlayıcı maddeleri verere, güvenlik güçlerini hedef almasını istediğini belirtti..

Afganistan’ın değişik bölgelerinde faaliyette olan Taliban üyeleri, gençleri intihar eylemlerine ikna ediyor, hatta çocukları da bu işe alet ediyor.

Yaklaşık 6 ay önce de Helmand'da bir kız çocuğunun Taliban’a çalışan ağabeyi tarafından intihara zorladığı, ama çocuğun polise teslim olduğu kaydedilmişti.

Bu arada güvenlik güçleri başkent Kabil’in 12. nahiyesinden intihar eylemi için gelen iki kişinin hedefe yetişmeden önce gözaltına alındığını yazdı.

Eylemcilerin ülkenin kuzeydoğusunda Pakistan sınırında yer alan Kunar vilayetinde faaliyet gösteren Taliban komutanlarından Molla Ömer isimli kişi tarafından Kabil’e gönderildiği öğrenildi.

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Dünya Afganistan'da 10 Yaşındaki Kız Çocuk Kendini Patlatmadan Önce Polise Teslim Oldu - Son Dakika Dünya


YORUMLAR

Son Dakika

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak önce transfer iptal etti, sonra da görevini bıraktı Son Dakika: Fahiş fiyat artışı yapan 120 firmaya 3,5 milyon lira ceza kesildi Sosyal medyada yayılan görüntülere tepki yağdı! Zabıta, meyve satan seyyar satıcının tezgahına el koydu İngiliz model Daisy Lowe'dan taciz itirafı: Fotoğrafçım beni yatak odasına götürüp cinsel organını gösterdi Çıkan tartışmada yasak aşk yaşadığı kadını vurdu, ardından kendi kafasına sıktı Cengiz Kurtoğlu ağlayarak anlattı: Üvey annem beni buz gibi suyla banyo yaptırır ve döverdi Sibirya'da 40 bin yıldır buzulda korunan gergedan keşfedildi Yasak Elma'nın müstehcen sahnesi Fox'un başını yaktı