Afganistan'da 6 Taliban Militanı Öldürüldü - Son Dakika

Afganistan'da 6 Taliban Militanı Öldürüldü

05.03.2015 20:27
Afganistan'da 6 Taliban Militanı Öldürüldü, System.String[]

I Afganistan'ın Badahşan ve Faryab vilayetlerinde Taliban militanlarıyla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalarda 6 örgüt üyesi öldürüldü.

MEZAR-I Afganistan'ın Badahşan ve Faryab vilayetlerinde Taliban militanlarıyla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmalarda 6 örgüt üyesi öldürüldü.

Badahşan Valiliği Sözcüsü Ahmed Navid Furuten, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Taliban militanlarının, Badahşan'ın Yamgan ilçesine iki ayrı bölgeden saldırı düzenlediğini, çıkan çatışmada 3 militanın öldürüldüğünü, 4 militanın yaralandığını söyledi.

Faryab Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada da Devlet Abad'ın Şeyh Ha ve Peştun Kot'un Kurug Mirişkar bölgelerindeki polis karakollarına Taliban militanlarınca saldırı düzenlendiği bildirildi. Çıkan çatışmalarda 3 militanın öldürüldüğü, 5 militanla 1 sivil polisin yaralandığı belirtildi.

Bu arada Taliban örgütünden yapılan açıklamada ise Faryab'daki çatışmada bazı polislerin öldüğü, karakolunun ele geçirildiği öne sürüldü.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Afganistan'da 6 Taliban Militanı Öldürüldü - Son Dakika


Son Dakika

Son 4 maçta 69 yol yiyen kadın takımının kaptanı: Köle gibi ev işleri yapmamızı istiyorlar Ünlü sunucu Öykü Serter'den yasak aşk itirafı: Evli bir erkekle uzun süre birlikteydim Berat Albayrak'ın istifasında parmağı var mı? Bülent Arınç, iddiaları yalanladı 6 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunan 3 sapkın, büyü yapmak için de ciğerini kesip çıkarmış Vizonlarda görülen mutasyona uğramış koronavirüs yok oldu Jamie Vardy'nin eşi, kendisine kocasının cinsel ilişki videosuyla şantaj yapan kişinin planını ifşa etti AB ve Almanya'dan art arda Türkiye'yle gerilimi tırmandıracak tehditler: Dönüm noktasındayız Koronavirüsü dize getiren Avustralya'da 52 bin kişi rugby maçını tribünden takip etti