- Afganistan'da Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 15 Ölü - Son Dakika

- Afganistan'da Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 15 Ölü

19.09.2019 09:01

- Afganistan'da bomba yüklü araçla saldırı: 15 ölüKABİL - Afganistan'da bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 15 kişi hayatını kaybetti, 66 kişi yaralandı.

- Afganistan'da bomba yüklü araçla saldırı: 15 ölü

KABİL - Afganistan'da bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 15 kişi hayatını kaybetti, 66 kişi yaralandı.

Afganistan'ın güneyindeki Zabul kentinin şehir merkezinde bomba yüklü bir araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda hastanenin hedef alındığı, 2'si polis olmak üzere 15 kişinin hayatını kaybettiği, kadın ve çocuklar dahil 66 kişinin yaralandığı aktarıldı. Vali Yardımcısı Muallim Tawab yaptığı açıklamada, "Patlamanın olduğu noktaya yakın il hastanesindeki hastalar ve doktorlar yaralandı" dedi. Vali yardımcısı, yaralıların çoğunun ambulanslarla Kandahar'a gönderildiğini söyledi.

Saldırıyı üstlenen Taliban, hedefin il istihbarat merkezi olduğunu açıkladı.

Saldırı sonucu bir bebeği yaralılar arasında bulduğunu söyleyen polis, "Bebeği cesetler ve yaralılar arasında buldum" ifadelerini kullandı.

- Afganistan'da Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 15 Ölü
- Afganistan'da Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 15 Ölü
- Afganistan'da Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 15 Ölü
- Afganistan'da Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 15 Ölü

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel - Afganistan'da Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 15 Ölü - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Şeyma Subaşı, vücudunu yağladığı anları paylaştı Koronavirüsü yenen insanlarda semptomlar 2 veya 3 ay daha görülüyor Trump, kilise için verdiği parayı sayarak bağış kutusuna attı Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı İYİ Partili Ümit Özdağ: İstanbul İl Başkanımız Buğra Kavuncu FETÖ'cü, Meral Akşener'in haberi vardı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı