Afganistan'da İntihar Saldırısı - Son Dakika

Afganistan'da İntihar Saldırısı

23.08.2014 19:16
Afganistan'da İntihar Saldırısı, System.String[]

Afganistan'ın güneyindeki Helmand kentinde, bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında, 1 kişi öldü, 2'si çocuk 9 kişi yaralandı.

Afganistan'ın güneyindeki Helmand kentinde, bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında, bir kişi öldü, ikisi çocuk 9 kişi yaralandı.

Helmand Valiliği Sözcüsü Ömer Zvak, AA'ya yaptığı açıklamada, kentin Leşkergah bölgesinde bomba yüklü araçla Afgan güçlerinin konvoyuna düzenlenen intihar saldırısında, intihar eylemcisinin öldüğünü, bir polis, iki çocuk ve 6 sivilin de yaralandığını söyledi.

Sözcü, "Bomba yüklü aracı kullanan intihar eylemcisi Afgan güçleri tarafından fark edildiğini anladıktan sonra, araçtaki patlayıcıyı infilak ettirdi ve saldırı gerçekleşti" diye konuştu.

Yaralılardan bazılarının durumunu ağır olduğunu aktaran sözcü, saldırıdan Taliban'ı sorumlu tuttu. Taliban ise henüz açıklama yapmadı. - Kabil

Afganistan'da İntihar Saldırısı

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Afganistan'da İntihar Saldırısı - Son Dakika


Son Dakika

Kullanmaya kıyamazsın! 12 bin 950 liralık çöp kutusu görenleri hayrete düşürdü Güne yükselişle başlayan dolar 7,37'den işlem görüyor Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak önce transfer iptal etti, sonra da görevini bıraktı Çağla Şıkel'e "Memelerini göstermemeyi öğret" diyen Arto, tazminat ödeyecek Arazi çalışmaları sonucunda keşfedilen Tel Işkını, dünyada sadece Adıyaman'da yetişiyor Çıkan tartışmada yasak aşk yaşadığı kadını vurdu, ardından kendi kafasına sıktı Cengiz Kurtoğlu ağlayarak anlattı: Üvey annem beni buz gibi suyla banyo yaptırır ve döverdi Sibirya'da 40 bin yıldır buzulda korunan gergedan keşfedildi