Afganistan'da Taliban'a Yönelik Operasyon - Son Dakika

Afganistan'da Taliban'a Yönelik Operasyon

02.02.2018 14:33
Afganistan'da Taliban'a Yönelik Operasyon, System.String[]

Afganistan'ın kuzeyindeki Faryab vilayetinin Hoca Sabzpoş ilçesindeki operasyonda 19 Taliban üyesi öldürüldü.

Afganistan'ın kuzeyindeki Faryab vilayetinin Hoca Sabzpoş ilçesindeki operasyonda 19 Taliban üyesi öldürüldü.

Hoca Sabzpoş Kaymakamı Abdullah Masumi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, güvenlik güçlerinin, ilçe genelinde Taliban'a yönelik gerçekleştirdiği operasyonda 19 örgüt üyesinin öldürüldüğünü belirtti.

Operasyonda 23 Taliban üyesi ile 2 askerin yaralandığını ifade eden Masumi, örgüt kontrolündeki Şayhi bölgesinin de güvenlik güçlerince ele geçirildiğini söyledi.

Öldürülen teröristler arasında örgütün bölge elebaşlarından Mevlevi Giyaseddin Müslümyar'ın bulunduğu belirtiliyor. Faryab'ın diğer ilçelerinde de operasyon düzenleneceği bildirildi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Afganistan'da Taliban'a Yönelik Operasyon - Son Dakika


Son Dakika

Barcelona'lı Messi, Şampiyonlar Lig'nde 16 sezon üst üste gol atan ilk futbolcu oldu Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı: Vaka sayılarında ve hastane başvurularında 2 kat artış var Bilim insanları, kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı Prof. Dr. Naci Görür, İstanbul depreminde riskli bölgeleri açıkladı: Haliç'ten başlayıp Silivri'ye giden 10 km içindeki kuşak çürük Khabib Nurmagomedov, Mayweather dövüşmesi için teklif edilen 790 milyon lirayı reddetti Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Gubadlı'yı iki taraftan kuşattı! Bölge her an kontrol altına alınabilir İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı