Afganistan'da Taliban Yolcu Kaçırdı - Son Dakika

Afganistan'da Taliban Yolcu Kaçırdı

21.06.2016 12:44
Afganistan'da Taliban Yolcu Kaçırdı, System.String[]

Taliban militanları, Afganistan'ın batısındaki Herat vilayetinden başkent Kabil'e gitmekten olan yolcu otobüsü ile iki kamyonetteki 25 kişiyi kaçırdı.

Taliban militanları, Afganistan'ın batısındaki Herat vilayetinden başkent Kabil'e gitmekten olan yolcu otobüsü ile iki kamyonetteki 25 kişiyi kaçırdı.

Helmand Valiliği Sözcüsü Omar Zuvak, militanların, otobüsü Helmand'ın Girişk ilçesine bağlı Muhacir Bazar bölgesinde durdurduğunu bildirdi.

Militanların, tahminlere göre otobüs ve iki kamyonetteki toplam 25 yolcuyu kaçırdığını belirten Zuvak, kaçırılanların serbest bırakılması için bölgede çalışma başlatıldığını söyledi.

Taliban sözcüsü Qari Yusuf Ahmadi ise yanlarında şüphelendikleri 27 yolcuyu tuttuklarını ve diğer yolcuları sorgularının ardından serbest bıraktıklarını kaydetti.

Ahmadi, yolcuları önceden almış oldukları bir istihbarat raporu üzerine kaçırdıklarını öne sürdü.

Taliban militanları, yaklaşık iki hafta önce de Afganistan'ın kuzeydeki Kunduz vilayetinden Tahar vilayetine gitmekten olan yolcu otobüsündeki 20-25 yolcuyu kaçırmıştı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Afganistan'da Taliban Yolcu Kaçırdı - Son Dakika


Son Dakika

Habertürk'te gerginlik çıkaran 'fare' tartışması! Mete Yarar, Deniz Zeyrek'e kızıp canlı yayını terk etti Yeni şarkısıyla farkındalık yaratmak isteyen Yonca Evcimik, eleştiri oklarının hedefi oldu Cübbeli Ahmet, Selefi derneklerinin para kaynaklarını anlattı: Körfez ülkelerinden kesin para geliyor İbo Show'da büyük sürpriz! İki eski dost bir araya geliyor Futbolun yaşayan efsaneleri Messi ile Ronaldo, Maradona'ya böyle veda etti Son Dakika! Bakan Koca, sert tedbirlerin sinyalini verdi: Kısıtlamalar gerektiğinde daha da genişletilebilir Çok konuşulacak görüntüler! Selin Ciğerci'nin Tolga Polat ile samimi fotoğrafları ortaya çıktı Uzmanlar araştırdı: Ağız gargarası koronadan korunmak için bilimsel bir çözüm değil, tedbir olabilir
16:20