Afganistan'daki saldırıları Taliban üstlendi - Son Dakika

Afganistan'daki saldırıları Taliban üstlendi

17.09.2019 13:34
Afganistan'daki saldırıları Taliban üstlendi, System.String[]

Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin Parvan vilayetinde katıldığı seçim mitinginde ve Kabil'de düzenlenen intihar saldırılarını Taliban üstlendi.

Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin Parvan vilayetinde katıldığı seçim mitinginde ve Kabil'de düzenlenen intihar saldırılarını Taliban üstlendi.

Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin Parvan vilayetinde katıldığı seçim mitinginde intihar saldırısı düzenlendi. Parwan Vali Sözcüsü Waheeda Shahkaar yaptığı açıklamada, saldırının motosikletli canlı bomba tarafından gerçekleştirdiğini belirtti. Parwan vilayet hastanesi tarafından yapılan açıklamada ise, saldırıda en az 24 kişinin hayatını kaybettiği, 30 kişinin yaralandığı bildirildi. Yerel kaynaklar, Afganistan Cumhurbaşkanı Gani'nin durumunun iyi olduğunu ifade etti.

Afganistan'ın başkenti Kabil'de de Ahmed Şah Mesud kavşağında ve ABD Büyükelçiliğinin bulunduğu bölgede patlama meydana geldiği belirtildi. Resmi kaynaklar tarafından yapılan açıklamada, saldırıda 3 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Taliban her iki saldırıyı da üstlendiğini duyurdu. - KABİL

- Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Afganistan'daki saldırıları Taliban üstlendi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Başbakan onayladı, Pakistan'da artık tecavüzcüler hadım edilecek Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, doların neden yükseldiğini anlattı Türk ustanın altın ve gümüşten yaptığı maskeler satışa sunuldu Talihsiz kadın, birlikte yaşadığı erkek arkadaşının banyosunda ölü bulundu Alevlere teslim olan dükkandan tuvalete sığınarak kurtuldu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşa 'Varlık Barışı' çağrısı: Paranızı ve altınlarınızı sisteme dahil edin Çocuğunu ölüme terk eden cani anne konuştu: Tepkilerden çekindiğim için yaptım Emine Erdoğan: Katiller, mafya babaları rol model gibi lanse edilmesin