Afganistan Devlet Başkanı Gani'den Taliban'a Barış Çağırısı - Son Dakika

Afganistan Devlet Başkanı Gani'den Taliban'a Barış Çağırısı

27.06.2018 14:03
Afganistan Devlet Başkanı Gani'den Taliban'a Barış Çağırısı, System.String[]

Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani, Taliban örgütüne barış çağrısını yineledi.

Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani, Taliban örgütüne barış çağrısını yineledi.

Gani, başkent Kabil'de Barış Şurası üyeleriyle yaptığı görüşmede, "Biz barış istiyoruz, halkımız barış istiyor." dedi.

Barışı kabul etmenin Allah'ın kanunlarına uymak olduğunu ifade eden Gani, barış sürecinin daha da iyiye gitmesi için kimin elinde bir planlama varsa Barış Şurası ile paylaşmasını istedi.

Gani, Ramazan Bayramı süresince Taliban ile yapılan ateşkesin her iki taraf için olumlu sonuç getirdiğini belirterek, "Taliban nerede ve ne zaman barış görüşmelerine başlamak isterse biz hazırız, bizim gizli saklı hiçbir şeyimiz yoktur." ifadelerini kullandı.

Taliban'ın mantıklı olan tüm taleplerinin kabul edileceğini dile getiren Gani, Taliban'dan barış için olumlu yanıt beklediklerini kaydetti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Afganistan Devlet Başkanı Gani'den Taliban'a Barış Çağırısı - Son Dakika


Son Dakika

Danimarka'da vizonların ardından koronavirüs bulaşan kediler de itlaf edildi Türkiye, günlük koronavirüs vakalarında dünyada üçüncü sıraya çıktı Emniyet Genel Müdürlüğü, tam karantina tedbirlerini içeren genelgeyi yalanladı Yunanistan, Girit'te ABD ile birlikte S-300 hava savunma sistemini test etti 13 yıllık davada şok gerçek! Eski Muğla Milletvekili Rifat Adnan Akarca 3 kız kardeşin babası çıktı Partilere katılıp "Abartmayın" diyen sunucu Buse İskenderoğlu, koronavirüse yakalandı Yüzde 95 etkili olduğu söylenen koronavirüs aşısının ABD'ye sevkiyatına başlandığı iddia edildi Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor