Afganistan Parlamentosunda Yeni Yasama Dönemi - Son Dakika

Afganistan Parlamentosunda Yeni Yasama Dönemi

26.04.2019 19:33
Afganistan Parlamentosunda Yeni Yasama Dönemi, System.String[]

Afganistan parlamentosu yeni yasama dönemi, Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin katılımıyla açıldı.

Afganistan parlamentosu yeni yasama dönemi, Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin katılımıyla açıldı.

Parlamento açılışında bir konuşma yapan Gani, Afgan halkının düşmana asla boyun eğmeyeceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Gani, Afganistan hükümetinin barış konusunda kararlı olduğunu ve bu konuda da çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

Taliban'ın başlattığı bahar operasyonlarının başarısız olduğunu dile getiren Gani, "Taliban'a doğrudan görüşme çağrısında bulunduğumuzda, Taliban bizden anayasayı değiştirmemizi istedi." dedi.

Gani, hükümetin gündeminde şu an barış konusunun büyük bir yer tuttuğunu vurguladı.

Yeni vekillerin arasında Türkiye mezunları da var

Afganistan'da parlamentonun 17. dönem milletvekilleri arasında Türkiye'de eğitimini tamamlayarak Afganistan'a dönen milletvekilleri de bulunuyor.

Afganistan Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Raşid Dostum'un oğlu Batur Dostum ile Baktaş İşçi, Cüzcan vilayetinden, Muhammed Alim Sayi ve Hamiduddin Yoldaş, Tahar vilayetinden milletvekili seçilirken, Sancer Karger ve Haşmatullah Arman ise Faryab'dan milletvekili oldu.

İstanbul Harp Akademisinden mezun olan Hüccetullah Hıratmand ise ülkenin kuzeydoğusundaki Badahşan vilayetinde milletvekili seçildi.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Afganistan Parlamentosunda Yeni Yasama Dönemi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Başakşehir, 3-0 öne geçtiği maçta Denizlispor ile 3-3 berabere kaldı Ünlü şarkıcı Zeynep Mansur, hava durumu sunucusu oldu Yüzde 95 etkili olduğu söylenen koronavirüs aşısının ABD'ye sevkiyatına başlandığı iddia edildi Milyonlar heyecanla bekliyor! Emekliye ocakta 405 lira zam göründü Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor Bursa'da koronavirüs kaynaklı ölümler artınca yüzlerce yeni mezar yeri açıldı Uçuş sırasında müstehcen fotoğraflarını paylaşan hostes, ücrette anlaştığı yolcularla cinsel ilişkiye girdi FETÖ'nün sözde imamının evindeki taburenin altından 40 bin dolar çıktı