Son Dakika Haberleri: Afrin Şehidinin İsmi Mezun Olduğu Okula Verildi

Afrin Şehidinin İsmi Mezun Olduğu Okula Verildi

10 ay önce

Suriye'nin Afrin kırsalında 1 Mart'ta teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Arif Demirel'in ismi, Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde mezun olduğu okula verildi.

Afrin Şehidinin İsmi Mezun Olduğu Okula Verildi, System.String[]
Suriye'nin Afrin kırsalında 1 Mart'ta teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Arif Demirel'in ismi, Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde mezun olduğu okula verildi.

İnebolu İmam Hatip Anadolu Lisesinin isminin Şehit Arif Demirel İmam Hatip Anadolu Lisesi olarak değiştirilmesi dolayısıyla tören düzenlendi.

Okul bahçesindeki törene şehit Arif Demirel'in ailesi ile Kaymakam Atakan Atasoy, Cumhuriyet Başsavcısı Erkan Yılmaz, Belediye Başkan Vekili Ayşe Baysal, öğrenciler, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende, Şehit Arif Demirel'in özgeçmişi okundu.

Kaymakam Atasoy, yaptığı konuşmada, Arif Demirel'in şahadet haberini ailesine kendisinin verdiğini söyledi. O gün ailenin kendisinden şehidin isminin mezun olduğu okula verilmesini istediğini aktaran Atasoy, "Hemen gerekli girişimlerde bulunduk ancak yeni eğitim öğretim yılının açılışına bunu yapmayı uygun gördük. Daha da anlamlı bir tarih olsun dedik. 19 Eylül'de hem şehit yakınları, gazilerimizle bir törende buluşacağız hem tabelasını beraber asalım dedik." ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından yeni tabela, Kaymakam Atakan Atasoy ve şehit babası Aydın Demirel tarafından okulun duvarına asıldı.

Şehidin aile bireylerinin gözyaşlarını tutamadığı tören, aşure ikramıyla sona erdi.
Haber Yayın Tarihi : 19.09.2018 04:31 Kaynak: AATütün ürünlerinde düz paket uygulamasına Aralık'ta geçilecek Esenler Otogarı'nda akılalmaz olay! Gece gelip duvar ördüler Kaçak avcıya vurduğu yaban keçisinin maliyeti 25 bin TL oldu